31 марта 2021 Район, Якимівка 23  0 

Якимівщина доволі повільно, але впевнено продовжує процес щеплення від коронавірусної інфекції


На кінець минулого тижня добровільно вакцинувалося рівно 50 осіб, із них 38 — медичні працівники, 5 — особи старші за 60 років, і 7 — публічні особи. До останньої категорії потрапила і редакторка газети «Слово трудівника».

50 осіб вакциновано за три дні: Мелітопольська мобільна бригада за один раз зробила процедуру 30 бажаючим, а наша місцева бригада у складі лікарки Альони Федорівни Пухно і медичної сестри Оксани Петрової за два дні — ще 20-тьом.

Не поспішають жителі громади захищатися від підступного вірусу, не замислюються над необхідністю придбання загального/суспільного імунітету, а треба. Треба досягти 90-97% вакцинованості, щоб перемогти коронавірус, як перемогли свого часу чуму, віспу, кір і т.ін.

Вакцинуватися сьогодні є можливість. Треба згадати про громадянський обов’язок і зателефонувати своєму сімейному лікарю або зареєструватися у додатку «ДІЯ».

Принаймні, на сьогодні Якимівський центр ПМСД готовий щеплювати медичних і соціальних працівників, осіб старших за 60 і публічних осіб щоденно за попереднім записом… у кількості кратній 10 (щоб флакон без залишку був у кінці зміни).

Інфекція підступна, мутує постійно — відсидітися, доки хтось спочатку це зробить, НЕ ВДАСТЬСЯ! Перші уже зробили. Наступні — всі ВИ!!!

Телефони сімейних лікарів Якимівського центру ПМСД на офіційному сайті закладу і у газеті «Слово трудівника».

Здоров’я всім і 36,6 завжди!

На сьогодні, вакцинувалося уже 80 осіб.

Від автора: Шановні земляки,  від самого початку світової пандемії, коли над людством нависла загроза фізичного знищення невидимим ворогом — новим небезпечним захворюванням, викликаним коронавірусом SARS-CoV-2, стало зрозумілим, що врятуватися людство зможе лише перевіреним способом — щепленням від цього вірусу. Протягом року спеціалісти-імунологи у всьому світі працювали над розробкою вакцини від коронавірусної інфекції. За неймовірно короткий час розробники із різних кінців світу досягли позитивних результатів і запропонували до використання декілька видів вакцини від коронавірусу.  В Україні вакцинація від коронавірусу почалася 24 лютого 2021 року. У нашій країні на сьогодні   схвалено одну вакцину проти COVID-19: Oxford/AstraZeneca — препарат CoviShield. Він розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Фактично CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні цей препарат зареєстрували для екстреного використання.

На Якимівщині процес вакцинації від COVID-19 розпочався 11 березня. Перші щеплення 30-ом медичним працівникам громади зробили спеціалісти Мелітопольської мобільної бригади. Від 24 березня у Якимівці запрацювала власна бригада медиків, яка нині лише стаціонарно у приміщенні центру ПМСД проводить щеплення за попереднім записом особам старшим за 60 років, медичним і соціальним працівникам та публічним особам (які за родом своєї професійної діяльності спілкуються із великою кількістю людей). Процес вакцинації добровільний.

Як тільки у світі розпочався процес вакцинування, особисто я замислилася над питанням: що я буду робити, щоб уберегтися від захворювання (професійна публічність підштовхувала до роздумів). Коли в Україну завезли вакцину, особисто для себе вирішила, що буду робити щеплення: я і моя 92-річна мама. Тож минулої п’ятниці, попередньо записавшись у сімейної лікарки, я прийшла до пункту щеплення на вказану годину. Нас зібралося десятеро осіб, якраз для використання одного флакона вакцини. Медична сестра Оксана швидко, професійно і без болю провела маніпуляції. Лікарка Альона Федорівна змусила усіх нас побути під її пильним наглядом  півгодини, і лише тоді дозволила йти додому. Однак мене їй усадити вдалося не одразу: мені одночасно із щепленням треба було ще й попрацювати, щоб розповісти землякам зі сторінок «Слова трудівника» правду про теперішній стан вакцинації від COVID-19 на Якимівщині. Результати читайте вище, а мої власні враження від маніпуляції і мій стан здоров’я після щеплення — відмінні. Працювати я не припиняла, хоч нині офіційно перебуваю у відпустці за основним місцем роботи, веду активний спосіб життя і громадської діяльності. Про щеплення мені нагадують лише медичні працівники, дотичні до процесу мого вакцинування, та друзі, близькі і ті, що прочитали про подію у моєму житті на моїй сторінці у ФБ. Дякую всім за турботу і небайдужість до моєї персони, бо я вже й забула, що 5 днів назад вакцинувалася. Температура у мене не підвищувалася і не знижувалася, головний біль у ці дні мене, слава Богу, не турбував, місце уколу на плечі я не відчувала. Можливо, хтось, читаючи ці рядки, скаже: «А Ви, шановно, взагалі жива?…» Завчасно відповідаю — Дякувати небесам і особистому імунітету!

Та це так, авторський ліричний відступ. А ситуація із ходом вакцинування від коронавірусної інфекції як у нашій країні, так і у окремо взятій Якимівській громаді, на дуже низькому рівні. На завершення хочу нагадати давно виведену формулу боротьби із небезпечними хворобами у державних масштабах: щоб перемогти хворобу, треба досягти загальнодержавного імунітету від цієї хвороби. А для цього необхідно, щоб відсоток щеплення населення був на рівні 80-90% від загальної кількості!

А тими темпами, якими нині йде процес вакцинування від коронавірусу, довго доведеться чекати спільного українського імунітету.

Тетяна Белименко

Фото автора і Тетяни Товстоног

У продовження теми. Є над чим задуматися кожному особисто, коли прийматимемо добровільне рішення «за» чи «проти» щеплення від коронавірусу.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що із 24 лютого в Україні вакциновано більше 19 тисяч осіб, за день щеплення проводять близько 3-ом тисячам осіб. Він не задоволений такими результатами, а от  якістю вакцини Covishield міністр задоволений: «Жодного випадку, коли вакцинація проти COVID-19 призвела до важких наслідків, в Україні не зафіксовано», — підкреслив Максим Степанов

«ЖОДНОГО ВАЖКОГО НАСЛІДКУ В УКРАЇНІ»

«На майже 20 тисяч щеплень надійшло 185 повідомлень про побічні ефекти після імунізації, всі випадки мали легку форму. Інформація із  інтернет-простору про те, що нібито використання вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield) призводить до важких побічних ефектів, виявилася черговим фейком (брехнею, прим ред.). Ми відслідковуємо всі повідомлення про наслідки вакцинації. Жодного важкого випадку не зафіксовано. Підвищення температури, головний біль чи почервоніння в місці уколу — це нормальна й очікувана реакція на вакцину. Це означає, що організм формує імунну відповідь, а значить, захищає вакцинованого», — підкреслив Максим Степанов.

Міністр нагадав, що цю вакцину рекомендувала Всесвітня організація охорони здоров’я. Її застосовують не лише так звані «країни третього світу», а й, наприклад, Канада, Велика Британія (там вакциною AstraZeneca щепили мільйони людей, у тому числі 65+, і негативних наслідків не було). На думку Степанова, в Україні розгорнута цілеспрямована антивакцинаторська кампанія.

Тим часом, за повідомленням агенції Bloomberg, у світі зробили понад 319 мільйонів щеплень від COVID-19. Щодоби вводять понад вісім мільйонів доз вакцини. За таких темпів для охоплення понад 70 відсотків населення необхідними двома дозами знадобиться понад три із половиною роки. Лідерами з вакцинування на сто тисяч населення є Ізраїль, Сейшели, Об’єднані Арабські Емірати, Мальдіви, Велика Британія, Бахрейн, США.

«Українці приречуть себе  до природного відбору…»

«Якщо у вас  пожежа і ви її не гасите, то коли вона скінчиться? А скінчиться вона, коли закінчаться дрова — коли не буде чому горіти. Так і тут. Пандемія COVID-19 спаде, коли імунність матимуть щонайменше 70 відсотків населення. А краще — більше. Добре, якщо ви живете в Ізраїлі, й ці 70 відсотків отримають імунітет саме завдяки щепленню. Але в Україні доведеться йти іншим шляхом. На жаль, ми своїми діями з підготовки, організації вакцинування самі себе обмежили у варіантах. Було б чудово, якби в Україні здобували імунітет за рахунок щеплення. Або принаймні знизили рівень смертності завдяки вакцинації груп ризику. Однак ми обрали шлях у нікуди. На жаль, якщо вже жорстко казати, спрацює шлях природного відбору. На жаль», — констатував Борис Донськой.

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.