25 февраля 2021 Якимівка 72  1 

Аналіз погоди на Якимівщині за 2020 рік


Погода — це стан атмосфери даної місцевості. На даний момент чи за якийсь проміжок часу (добу, тиждень, місяць), що характеризується елементами (t повітря, вологість, тиск) та явищами (вітер, хмари, атмосферні опади) і не окремими, а їх сукупністю. Погода мінлива. Головні причини її мінливості — зміна кількості сонячного тепла протягом доби і протягом року, переміщення повітряних мас, атмосферних фронтів, циклонів і антициклонів.

Як же змінилась погода на території Якимівщини протягом останніх років? Дані спостережень за погодою у нашій місцевості протягом 11 років (2008-2018) підтверджують значне потепління.

2018 рік був рекордно спекотним. Температурні показники, а саме сума середньодобових температур (с.с.д.t), перетнули 5-тисячний рубіж і досягли 50510 С при підвищенні середньодобової температури на 1,50 С. У наступні 2019 і 2020 рр підтвердилось подальше незначне потепління із підвищенням у 2020 р. суми с.д.t до 51730 С із середньодобовою t = 14,10 С.

Наведена таблиця помісячних показників погоди за 2020 р. підтверджує, що у зв’язку із потеплінням змінюється і погода у нашій місцевості, а саме: зима із кожним роком теплішає, кількість зимових днів із температурою нижче 00 С зменшується, випадання снігу незначне, сніг лежить 1-3 дні; кількість зимових дощів збільшується, частота і швидкість вітрів зростає.

Фактична весна стає довшою за рахунок зимових днів із температурою вище 00 С (січень — 18 дн., лютий — 23 дн.). У березні і квітні спостерігається менше заморозків, в окремі дні спостерігається літня погода із  t > 200 С (березень – 2 дн., квітень — 8 дн.).

Фактичне літо триваліше за рахунок весняних і осінніх днів. Кілька останніх років травень і вересень були повністю літніми. Збільшилась кількість спекотних літніх днів із t = 30-400 С і палючими вітрами. По кількості річних вітряних днів (221) 2020-й став рекордним.

Таким чином, аналіз спостережень свідчить про те, що погода у нашій місцевості із року в рік поволі змінюється. Місцеві ознаки допомагають лише уточнити прогноз погоди для даної території на термін не більше як 24 год.

Виправданість прогнозів погоди тим більша, чим коротший термін.

Передбачення погоди на строк до 3-х діб справджується на 87-89%.

Василь КОВАЛЕНКО смт Якимівка


  1. Алла:

    Чудовий аналіз! Треба берегти природу, щоб уникати глобального потепління!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.