20 января 2021 Якимівка 259  0 

Налагоджували діалог із владою


Як ми вже повідомляли раніше, колектив районної газети «Слово трудівника» разом із ГС «Українська асоціація медіа-бізнесу» у рамках співпраці із «Фондом Розвитку ЗМІ Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні» створив інформаційно-роз’яснювальну платформу «Навчаємо. Обираємо. Голосуємо. Співпрацюємо. Контролюємо».

Наприкінці минулого року у рамках даного проекту наші спікери відвідали усі населені пункти Якимівської громади, надаючи місцевому населенню всебічну, незалежну, зрозумілу і доступну інформацію про нововведення у виборчому законодавстві-2020.

На цьому наша робота не закінчилася, минулого тижня вона була продовжена, і у приміщенні молодіжного ХАБу відбувся семінар-тренінг «Вчимося разом: громадський контроль за діяльністю роботи місцевої влади  з практичним завданням «майстер-клас з написання запитів про доступ до публічної інформації і письмових звернень до представників органів ОМС». Квартальним вулиць смт Якимівка спікерки Тетяна Белименко та Наталя Волошко розповіли про основні правові засади співробітництва та громадського контролю за діяльністю органів влади. Одним із важливих аспектів гранту є тісна співпраця між мешканцями громади та органами місцевого самоврядування. Зокрема присутніх ознайомили (надавши їм підготовлені зразки) із правилами оформлення письмових заяв, листів-звернень, клопотань та скарг як до керівництва ОТГ, так і до депутатів селищної ради. У ході зустрічі було наголошено на необхідності спілкування і налагодження тісного контакту між громадськістю та депутатами різних рівнів, начальниками відділів, установ та головою громади.

Окремо присутні квартальні наголосили на необхідності закріплення депутатів за конкретними територіями/вулицями/кварталами у межах виборчих округів Якимівської ОТГ. Юлія Бровенко із Дмитрівки як квартальна на громадських засадах уже не один рік так прокоментувала ситуацію: «Я раніше часто у громадських справах зверталася до депутата селищної ради минулого скликання, а нині просто не знаю до кого звертатися. У районці читала про результати виборів у жовтні 2020 р., але хто із депутатів нині відповідальний за мікрорайон Дмитрівку — не знаю. Не звертатися ж одночасно із одним запитанням чи проблемою одразу до всіх восьми депутатів по виборчому округу №2».

Наприкінці учасники зустрічі ділилися своїми враженнями від почутого. Наприклад, Геннадій Кузьменко з вулиці Мостова висловив свою надію на те, що мешканці населених пунктів громади та Якимівки зокрема не будуть байдужими до проблем і питань розвитку територій та активніше контактуватимуть із владою задля спільного пошуку шляхів вирішення проблем. А для цього необхідно висловлювати своє обурення чи пропозиції не лише «на кухні», сидячи вдома, а письмово звертатися до всіх посадовців. На його думку, саме такий захід може бути корисним для квартальних усіх вулиць Якимівки і старостинських округів.

Заступник директора КП «Довіра» Олена Радкевич теж висловила своє захоплення від роботи тренерок і підготовлених матеріалів. Але також наголосила, що дуже прикро, що так мало було слухачів на досить корисному для жителів громади заході.

Руслан БАЧУРІН, фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.