15 июля 2020 Область 19  0 

У Запорізькій області буде встановлено 2 комплекси зважування транспорту в русі


У 2020 році Укравтодор планує встановити 23 майданчики WiM. Наразі оголошено вже 19 тендерних процедур. Як і було заплановано, цього року майданчики WiM планується розміщувати на ключових інфраструктурних об’єктах Великого дорожнього будівництва.
Подивитися, де саме будуть розміщені майданчики, можна на мапі.
Приміром, у Запорізькій області, відповідно до мапи, комплекси буде розміщено на дорозі Н-08 біля села Лукашево Запорізького району (км 468+000 до км 469+000) та біля села Комишуваха Оріхівського району (км 528+000 до км 529+600).
Крім того, ще 25 майданчиків у 16 областях планується встановити за рахунок програми підвищення безпеки руху.
У рамках пілотного проєкту зі встановлення 6 майданчиків WiM навколо Києва, на основних в’їздах до Києва збиралась інформація про рух всіх транспортних засобів.
У період з 19 грудня 2019 року до 31 травня 2020 року зафіксовано 1 153 587 вантажних автомобілів вагою понад 20 тонн. З них 40% (470 342 вантажівки) рухалися з порушенням встановлених габаритно-вагових обмежень. Це свідчить про те, що потенційно майже кожна друга вантажівка, яка рухається українськими дорогами, несе небезпеку для учасників дорожнього руху та знищує українські дороги.

Навіть виконавши амбітні плани на цей рік, а йдеться про 4200 км доріг державного значення, залишається загроза звести зусилля нанівець через перевантажений транспорт, що знищує дорожнє покриття.

Довідково.
Зважування-в-русі (Weigh-in-Motion, WiM) – це сучасна розумна система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами. Вона здійснює моніторинг руху на дорогах у режимі реального часу за допомогою обладнання, яке монтується в верхньому шарі покриття автомобільних доріг або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів.
WiM це:
• сучасна технологія виявлення перевантаженого транспорту;
• цілодобовий моніторинг руху;
• автоматична фіксація порушень (фіксується номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо);
• мінімальний вплив людського фактора.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.