8 июля 2020 Якимівка 117  0 

Діти райцентру пішли до садків. На черзі — діти усієї громади


Останнім часом у соціальних мережах працюючі батьки постійно піднімали питання щодо відновлення роботи дитячих садочків. Тож, після низки підготовчих робіт, селищна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки дозволила відновити роботу дитячих садочків з 1 липня. Першими відкрились заклади дошкільної освіти, розташовані в Якимівці.

 На території Якимівської селищної ради розташовано 10 закладів дошкільної освіти, 5 з яких — у Якимівці. З 5 сільських садочків цілорічно працюють 3. У звичайних умовах у 8 постійно працюючих садочках організовано 33 групи (29 у Якимівці), де перебувало 537 дітей (464 в Якимівці).

Готуючись до відновлення роботи дитячих садочків, ми, перш за все, намагались виконати умови, визначені Міністерством охорони здоров’я щодо роботи дитячих садків під час карантину.

Ми закупили для всіх закладів дошкільної освіти засоби індивідуального захисту, паперові рушники, рукавички, тари для утилізації використаних засобів індивідуального захисту, дезінфікуючі килимки, антисептики, дезінфектори. Окрім цього, на кожну групу дитячих садочків були закуплені пірометри, якими на вході, а також протягом дня через кожні дві години, малечі робиться температурний скріннінг. Розроблено чіткі правила прийому дітей, прибирання території, обмеження відвідування приміщень закладів, розроблено адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання або змішування груп.

У нинішних умовах діти більше часу перебувають на повітрі. Також встановлена дистанція між столиками, коли діти прийматимуть їжу. Для кожної дитини передбачено окремий стіл.

Найбільш важким було сформувати нові групи через обмеження кількості дітей у групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов. Враховуючи те, що між вихованцями садків повинна зберігатися соціальна дистанція, наповнюваність груп не повинна перевищувати 10 осіб, крім того, площа приміщень дозволяє приймати в середньому 7 дітей у групу. В умовах карантину Якимівські садочки можуть прийняти лише біля 200 дітей, на даний момент батьки привели біля 90 дітей. Багато дітей на сьогодні ще не отримали довідку від сімейного лікаря про стан здоров’я, тож найближчим часом чекаємо збільшення кількості вихованців.

Незважаючи на те, що дошкільні заклади заповнені не на 100%, співробітники дошкільних закладів працюють всі.

З урахуванням того, що групи ясельного віку та змішані групи відкривати не рекомендовано, на даний момент розглядається питання, за необхідності, використання приміщень зазначених груп для додаткового розміщення дітей молодшого та середнього дошкільного віку.

Відкриття садочків у Якимівці — це, якщо можна так сказати, пілотний проєкт для освітян. Теоретично ми всі розуміємо, які вимоги перед працівниками закладів висунуто сьогоденням, але кожного дня стикаємось із практичними питаннями, вирішення яких забезпечить досвід педагогів. Наберемось досвіду роботи в умовах карантину, проаналізуємо, як зможемо співпрацювати із батьками, і, сподіваюсь, найближчим часом відкриємо групи і в сільських садочках.

В одному я впевнена: буде зроблено все, аби наші діти під час свого перебування у закладах дошкільної освіти змогли уникнути небезпеки.

Марина СУШКО, начальник відділу освіти, молоді та спорту Якимівської селищної ради


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.