12 февраля 2020 Акимовка, Район 300  0 

Навчання органів самоорганізації


На минулому тижні у круглій залі приміщення ОТГ відбувся завершальний практичний семінар для голів квартальних вуличних комітетів, старших багатоповерхових будинків та представників навчальних закладів ради «Покращення  комунікації  жителів  із владою  шляхом  навчання  органів  самоорганізації  населення у Якимівській  селищній раді».

Починаючи із жовтня, організатор навчальних зустрічей голова громадської організації «Якимівська світлиця» Наталя Волошко запрошувала на навчально-практичні зібрання квартальних райцентру, старших будинків та голів обох нині діючих ОСББ. Спочатку представники самоорганізацій населення у власному середовищі висловлювали свої думки стосовно діяльності представників жителів райцентру. На наступних зібраннях роль кожного окремого жителя громади і громадських об’єднань квартальні і старші будинків обговорювали із представниками місцевого самоврядування району і громади. У роботі третього і четвертого тренінгу взяли участь представники відділу освіти і культури громади.

У результаті освітяни і культпрацівники «загорілися» ідеєю створення громадських організацій практично у кожному закладі. Адже претендентами на гранти іноземних донорів і майбутнього громадського бюджету селищної ради можуть бути найчастіше некомерційні громадські організації. Тож на семінарах від ГО «Світлиця» учасники ретельно обговорили майбутні перспективи. Протягом навчальних годин присутні гуртом висловлювали власне бачення шляхів покращення комунікації жителів населених пунктів із владою шляхом самоорганізації населення. На всіх заняттях активні небайдужі жителі усієї ОТГ проводили аналіз «суворого» реального стану благоустрою у громаді і планували, і навіть мріяли, про найближчі перспективи життєдіяльності і розвитку громади. Під час завершального семінару в рамках проекту #Успішні_місцеві_громади, який реалізовується за підтримки NED, директорка «Агенції розвитку м.Черкаси» Любов Ропало у процесі   моніторингу міні-грантерів із Якимівської ОТГ презентувала присутнім власний слайд-проєкт «Як залучати мешканців громади до розвитку громади». Вона поділилася уже напрацьованими методами, інструментами і готовими прикладами.

Учасники тренінгу із задоволенням взяли участь у практичній частині зустрічі. Всі присутні розділилися на 6 груп, кожна із яких отримала завдання, що стосувалися презентації, аналізу і перспектив розвитку Якимівської ОТГ. Присутні серйозно підійшли до виконання тренувальних завдань. Одні за короткий час підготували презентацію рідної ОТГ у формі серця так докладно, що гостя із Черкас пообіцяла приїхати на Якимівщину ще раз. Команда суперників власним кораблем примудрилася промандрувати рідним краєм то полями, то морями, то дорогами. Ще одні зраділи «знайденому» мільйону і примудрилися прикрасити на нього громаду. Суперники ж наполягали, що мільйона не вистачить навіть на проектно-кошторисну документацію для «закритття» проблем, які мають нині бути у пріоритеті виконавчої влади. Ще одна команда писала норми і місцеві законодавчі акти. А на завершення молодь квітково оформила майбутнє Якимівської громади. Символічно, що презентували результати напрацювань команди дві наймолодші учасниці семінару. Двадцятирічні Аліна і Анастасія , обидві працівниці відділу культури селищної ради наголосили: Сьогодні ми тут живемо і працюємо. Сподіваємося, що найближчим часом наша громада стане настільки привабливою, що до рідного краю повернуться усі наші однолітки, які нині розлетілися по всій Європі у пошуках роботи і кращого життя».

Присутній на тренінгу в.о.голови ОТГ Максим Забара із задоволенням повідомив, що він радий за працівників селищної ради і її депутатський корпус, які переважну більшість побажань від присутніх на тренінгу уже включили у план соціально-економічного розвитку ОТГ на 2020 рік. За його словами, нині відповідальні особи працюють над необхідною проектно-кошторисною документацією для втілення у життя побажань жителів громади. І надалі він чекає від представників громадськості ОТГ (усіх без виключення) реальних пропозицій і сам особисто відкритий до спілкування і співпраці.

На завершення 26 представників самоорганізації населення райцентру (квартальні, старші будинків і голови ОСББ) отримали сертифікати про участь у проекті покращення комунікації населення із владою.

Спільне фото на згадку про початок активізації діяльності громадянського суспільства на Якимівщині.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора.

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.