16 января 2017 Район 98  0 

Напередодні Водохреща пам’ятайте про безпеку!


Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Та за рівнем небезпеки анітрохи не поступається зимовим святам, що вже пройшли. 

На водоймах для свята Богоявлення заздалегідь робиться ополонка — «Йордань» — як правило, у формі хреста. Зазвичай водойми освячуються після літургії. Хрещенська вода — це святиня, яку вживають для зцілення і для зміцнення душевних і тілесних сил. У цей день люди набирають водохресної води і окроплюють нею свої будинки. А ще, згідно з народною традицією, віруючі занурюються в ополонку і тричі осіняють себе хресним знаменням, вимовляючи при цьому молитву Святої Трійці. Щорічно на водоймищі смт Веселе напередодні свята спеціально обладнуються ополонки для масового купання віруючих. Але багато хто забуває, що будь-яка традиція повинна бути безпечною та не нести шкоди життю та здоров’ю людини. Адже через недотримання правил поведінки на воді під час Хрещенського занурювання у 2011 році у області загинула одна людина, а одну дитину, на щастя, вдалося врятувати. У 2016 р. таких трагічних випадків зареєстровано не було.

Для того, щоб свято не обернулося трагедією, необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду.

Пам’ятайте, неприпустимим є купання у необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном. Неможна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників, а купання дітей — без нагляду батьків чи дорослих. Неможна пірнати у воду безпосередньо з льоду. При груповому купанні кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб. У жодному разі не пірнайте у воду, заходьте в ополонку повільно й обережно. Уникайте великого скупчення людей біля купелі. Пам’ятайте, що глядачі не повинні виходити на кригу, а бажаючим зануритися слід по черзі обережно підходити до ополонки.

У свята багато хто має звичку вживати алкогольні напої, тим більше, серед необізнаних громадян побутує думка, що алкоголь має властивість зігрівати не тільки душу, а й тіло. Та саме у стані алкогольного сп’яніння збільшується вірогідність стати жертвою власної необачності. А для того, щоб не спровокувати проломлення льоду, не можна під’їжджати до купелі на автотранспорті.

Перед тим, як прийняти рішення зануритися у крижану воду, обов’язково треба проконсультуватися із лікарем щодо стану власного здоров’я. І якщо він виявить протипоказання, то краще утриматися від традиційних купань. Також необхідно, щоб біля місця, де буде проводитися обряд, знаходився намет для обігріву та переодягання громадян, що вийшли з води, також можна організувати роздачу гарячих напоїв.

Усім відвідувачам хрещенській купелі необхідно знати: в ополонці необхідно бути всього кілька секунд (зазвичай не більше трьох), потім потрібно перевдягнутися у теплий одяг і піти у тепле приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю із медом.

Якщо ви виявили у себе наступні ознаки: озноб; тремтіння; блідість, а згодом і посиніння шкіри, губ; біль у пальцях рук та ніг — можете сміливо констатувати переохолодження!

При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися і випити гарячого солодкого чаю або кави, щоб зігрітися. Але, якщо переохолодження тривало досить довго, воно може розвитися в обмороження, тобто пошкодження тканин у результаті дії низьких температур. Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби, алкогольне отруєння. Також обмороження може виникнути, якщо на морозі торкатися металу голими руками.

До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха та ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі із прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла. Третя й четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Можна використовувати для розтирань суху вовняну тканину та розчин спирту або горілки. Не можна розтирати обморожене місце снігом, тому що сніг не зігріває, а ще більше охолоджує та ушкоджує шкіру. Ні в якому разі не можна поливати обморожені ділянки гарячою водою! Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то не можна робити розтирання. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку із товстим прошарком вати та доставити постраждалого до лікарні. Людину із будь-яким видом відмороження необхідно помістити у тепле приміщення і дати гарячого чаю або кави.

Якимівський районний сектор ГУ ДСНС України у Запорізькій області   звертається до громадян району із застереженням: зберігайте пильність під час перебування біля води та на льоду, будьте обережні! Шановні батьки! Розкажіть дітям про небезпеку прогулянок по льоду! Не пускайте дітей на лід! Не жартуйте із власним життям! Не нехтуйте спокоєм та добробутом вашої родини! Пам’ятайте, що купання в ополонці й вживання алкоголю — несумісні!

М.ПОГОРЄЛИЙ, начальник Якимівського районного сектору ГУ ДСНС України у Запорізькій області                                  


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.