14 июня 2016 Акимовка 171  1 

Операція «Урожай-2016»


DSC_5707У понеділок відбулася зустріч-нарада голови райдержадміністрації Олександра Правосуда і голови районної ради Юрія Шила із сільгосптоваровиробниками. Приводом для зустрічі стало письмове звернення аграріїв до керівника району стосовно ходу і суті операції «Урожай -2016». У роботі наради взяли участь представники фіскальної служби і держгеокадастру.

Суть звернення полягала у тому, що сільгосптоваровиробники району, які ведуть легальний бізнес, занепокоєні тим, що  на виконання положень обласної акції від них вимагають великий обсяг конфедиційної, на їхній погляд, інформації, замість того, щоб навести порядок у роботі одноосібників, які, на сьогоднішній день, обробляють більшу половину земельного клину району, несучи мінімальне податкове навантаження. Голова райдержадміністрації  О.Правосуд детально відповів на всі позиції письмового звернення.

  • Головною метою обласної операції є проведення детальної інвентаризації земель району (в першу чергу земель державної і комунальної власності).  Держава нині пропонує всім, хто працює на землі, законодавчо оформити право землекористування і чесно сплачувати податки, — наголосив Олександр Правосуд. – Зараз, на жаль, відсутні механізми повноважень розпорядження землями запасів на місцевому рівні, як того вимагає сьогодення. Однак, наша мета – впорядкувати правовідносини у земельних питаннях і наповнити місцеві бюджети. На сьогоднішній день, згідно грошової оцінки земель району,  середньо виважений розмір орендної плати за землі державної і комунальної власності на один гектар складає близько 1200 гривень. Враховуючи земельний клин територій, у перспективі це значні надходження до місцевих бюджетів. У переважній більшості випадків сільгоспттоваровиробники ідуть на зустріч владі. Наша головна мета не допустити перерозподілу власності. Сьогодні треба законодавчо оформити документи, щоб завтра не прийшов новий власник.

Присутні аграрії, а їх було двадцять п’ять осіб, активно висловлювали свою позицію. У обговоренні виступили депутат районної ради Олександр Чкан, голова районної організації Аграрної партії Василь Новіков, керівник обєднання фермерів Віктор Ганов, підприємці Олександр Гаврильченко і Микола Кіценко. На запитання, що стосувалися деталізації затребуваної інформації для оформлення результатів інвентаризації відповіла начальник управління АПР Тетяна Бірюкова. Практичну доцільність роботи, яка зараз проводиться, підкреслив начальник районного підрозділу Держгеокадастру Сергій Кутіков і наголосив, що наступним кроком буде державна інвентаризація земель приватної власності (одноосібників).

У ході конструктивної роботи сторони обговорили практичні механізми впорядкування землевідносин аграріями, у яких у обробітку знаходяться  розорені сінокоси, пасовиська та землі відумерлої спадщини або не витребувані паї. Піднімалося питання нерівномірності податкового навантаження на гектар оброблюваної землі між легальними аграріями і одноосібниками. Адже серед останніх є й такі, які обробляють до тисячі гектарів ріллі за усними домовленостями із пайщиками, а із податків сплачують тільки земельний. До того ж вони практично не приймають ніякої участі у соціальному розвитку територій. Голова районної ради Юрій Шило порекомендував присутнім аграріям взяти активну участь у формуванні адекватних ставок земельного податку на наступний рік, які нині приймаються на сесіях сільських, селищних рад. Адже на сьогоднішній день лише на трьох територіях району: Розівській, Давидівській та Переможненській  — земельний податок у грошовому еквіваленті вирівняний із фіксованим сільськогосподарським податком у межах трьохсот гривень за гектар.

— І тоді достеменно буде видно, хто і як приймає участь у громадському житті територій, — підсумував Юрій Володимирович.

На завершення зустрічі голова райдержадміністрації О.Правосуд коротко поінформував аграріїв про позитивні кроки влади на шляху соціально-економічного розвитку району.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора


  1. Руслан Пчеловод:

    Операция » Ы «… Предыдущая » операция » по обязательному внедрению научно — » обгрунтованых » севооборотов видать успешно завершилась . А » одноосібників » пригласить забыли на презентацию » операции «?..

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.