20 апреля 2016 Якимівка 174  0 

СПЕЦІАЛЬНІ ОБ`ЄКТОВІ НАВЧАННЯ


DSC_0112

15 квітня на Якимівській нафтобазі відбулися комплексні спеціальні об`єктові навчання за участю працівників нафтобази, пожежно-рятувальної служби району, підрозділу швидкої допомоги, правоохоронців, працівників газової служби та районних енергетиків. Під час навчань відпрацьовувалися спільні дії у разі виникнення загоряння нафтопродуктів у резервуарі для зберігання палива внаслідок проведення ремонтних робіт.

За легендою навчань, під час ремонту резервуару об`ємом 2 тисячі кубометрів виникло загоряння парів бензину із подальшим витоком та горінням розлитого палива у межах обвалування. Відтак  вилив та подальше розтікання бензину створили загрозу розповсюдження пожежі на інші резервуари. Тому спочатку на місці умовної пожежі працювала добровільна пожежна дружина нафтобази, силами якої за допомогою мотопомпи по одній магістральній лінії по стаціонарних сухотрубах через піно-генератори було подано піну середньої кратності у резервуар.  Згодом на допомогу працівникам нафтобази прибули рятувальники 23-ДПРЧ на двох автоцистернах. Рятувальники теж гасили умовне полум’я піною та проводили охолодження палаючого та сусіднього резервуарів водою. Медичні працівники надавали першу медичну допомогу працівнику, який отримав опіки. Під час навчань правоохоронці організували  пропускний режим, обмежили  рух транспорту та спрямували дії на запобігання правопорушень під час ліквідації наслідків НС. Газовики припинили подачу газу до об`єкту. Енергетична служба забезпечила відключення об`єкту від енергопостачання.

У навчаннях  було задіяно  9 одиниць техніки та 53 особи різних служб району.

Під час проведення навчань працівники ДСНС перевірили забезпеченість об’єкту підвищеної небезпеки засобами протипожежного захисту та пожежогасіння, наявність, якість  та кількість піноутворювача, а також стан протипожежного водопостачання.

Загальна мета, яка ставилася перед рятувальниками та адміністрацією об’єкта, була досягнута, особовий склад пожежно-рятувальних підрозділів зумів практично відпрацювати питання взаємодії під час проведення аварійно-рятувальних робіт на ліквідації складних пожеж. Під час навчальних тренувань були виявлені недоліки, над усуненням яких служби будуть працювати найближчим часом, аби не повторити помилок під час виникнення реальних надзвичайних ситуацій.

Якимівський РС ГУ ДСНС у Запорізькій області


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.