28 марта 2016 Район 56  0 

В РАЙОНІ ЗРОСТАЄ ЧИСЛО КРАДІЖОК


Einbrecher dringt in ein Haus ein.

Як вже повідомлялося у нашій газеті (див. «СТ» №21 від 19 березня 2016 р.), у Єдиному реєстрі досудових розслідувань Якимівського відділення поліції Мелітопольського відділу поліції ГУПН у Запорізькій області зареєстровано крадіжок: у грудні 2015 року — 33, у січні 2016 року — 47, у лютому 2016 року — 49, у березні 2016 року (станом на 10.03.2016) — 19. Тобто, як бачимо, кількість випадків даного виду злочину на території нашого району лише збільшується. Ми вирішили проаналізувати фабулу злочинів та виявити причини зростання сумної статистики.

Багато з нас помилково вважають, що злодії для скоєння своїх «чорних» справ обирають тільки квартири заможних громадян. На ділі це зовсім не так. Житло пенсіонерів та пересічних громадян грабують куди частіше, ніж привабливі будинки тих, хто побагатше. Та й не завжди це відбувається під покровом ночі. За статистикою, переважна більшість крадіжок відбувається саме вдень, з 9-ої до 18-ої години (як раз у робочий час). Крадіїв цікавить лише відсутність господарів та можливість легкої наживи. Засоби проникнення до будинків найбанальніші: пошкодження замків або вікон і, на жаль, дуже багато крадіжок правоохоронцями були зареєстровані такими, що скоєні шляхом вільного доступу. Тобто виходить, що ми самі через свою недбалість провокуємо злодіїв, аби вони «завітали» до наших подвір’їв.

За вже згаданий період часу найбільша кількість крадіжок була скоєна на території Якимівки, серед сільських територій «лідирують» Володимирівка, Новоданилівка, Кирилівка, Охрімівка, а також заклади та узбіччя поблизу траси «Харків-Сімферополь-Ялта». Приваблюють крадіїв, в основному, сільськогосподарські і домашні речі, металоконструкції, ювелірні вироби, гаманці із грошима та банківськими картками, оргтехніка, мобільні телефони, комп’ютерна техніка, будівельне обладнання та господарські тварини (птиця, свині, телята). Зареєстровані районною службою «102» й випадки розкрадання кабелів ліній телефонного зв’язку, металоконструкцій гідротехнічного спорудження, елементів дощувальних машин та ін. Траплялися навіть випадки крадіжок продуктів харчування, як, наприклад, палки ковбаси, закруток, бутилів із салом чи смальцем та буханки хліба.

Як відомо, добігають свого кінця ремонтно-будівельні роботи у Якимівській поліклініці. За час даних робіт, як виявляється, було зареєстровано декілька випадків розкрадання будівельних матеріалів. Так, наприклад, за п’ять днів вже встановленими особами на власній автівці з приміщення ЦРЛ було вивезено 50 пакунків мінеральної вати, крім цього було викрадено 7 рулонів підкрівельної гідроізолюючої плівки. У цьому ж медичному закладі невстановленою особою було викрадено будівельний інструмент: перфоратор, болгарка, шуруповерт та зварювальний апарат, а у терапевтичному відділенні зникли тени із сухо-жарових шаф.

Досить значних збитків від крадіжки зазнали власники одного кіоску, розташованого у с.В’язівка (Чорноземненська сільрада) на узбіччі траси Одеса-Мелітополь. Там невідома особа шляхом зламу замка дверей викрала із торгової точки 3 холодильники, електричну плиту, водонагрівач, телевізор, більярдний стіл та металеву калитку.

Є й приклад надмірної довіри до сторонніх осіб. Наприклад, одна жінка довірила двом іншим жіночкам потримати свою сумку, поки вона повернеться із дамської кімнати. Звісно, вернувшись, потерпіла не виявила на місці ані жінок, ані своєї сумочки, у якій знаходились гаманець із грошима, два мобільних телефони, а також паспорт і трудова книжка.

Зазіхнули крадії навіть на залізничне полотно. Так, у січні поточного року біля залізничної станції «Якимівка» невідомими була скоєна крадіжка колії — 13 болтів, 14 пластин та 2 клеми із 2 закладними болтами.

Як бачимо, число крадіжок на території району із кожним місяцем, на жаль, лише зростає, причиною тому стає наша банальна недбалість щодо збереження власного майна. Тож, чи не варто приділити цьому більше уваги?

Підготував Руслан БАЧУРІН


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.