23 марта 2016 Район 78  0 

Перетягування канату за школу


7

Як уже раніше повідомлялося, у п’ятницю із два десятки мешканців села Петрівка приїхали до районної адмінбудівлі на несанкціонований протестний мітинг. Чимала кількість петрівців у руках тримала красномовні транспаранти на кшталт: «Не закривайте нашу школу», «Немає школи — немає села». Були серед них і іменні звернення до начальника освіти.

До адмінбудівлі петрівці прибули перед початком робочого дня. Одразу ж до них на розмову вийшов голова райдержадміністрації О.Правосуд. У кабінет до очільника району піднялася ініціативна група у складі трьох молодих матусь петрівських школярів. Решта, переважна більшість із яких уточнювала журналістам, що вони бабусі, залишилися на вулиці із транспарантами. Серед протестантів були усі троє депутатів сільської ради, що представляють інтереси села у Чорноземненській раді. Вони встигли створити масовку і «радо», не завжди із пристойними вигуками та жестами, зустрічали осіб, які проходили до офіційної споруди. Правди заради слід відмітити, що переважна більшість представників чоловічої статі теж встигла тієї базарної п’ятниці, мабуть, зробити купу необхідних справ, бо кількість мітингувальників постійно зменшувалася і врешті зібралися двома десятками у залі засідань адмінбудівлі після телефонного обзвону найстійкішими петрівчанками.

Після бесіди у кабінеті голови райдержадміністрації із ініціативною групою до учасників мітингу вийшов голова районної ради Ю.Шило разом із першим заступником голови райдержадміністрації (стажування) В.Горбанем і заступником голови І.Водоп’яновою. Багато спілкувалася із своїми земляками депутат районної ради В.Громихіна. Після перемовин і з огляду на погоду всі, хто був біля будівлі, перебралися до зали засідань. Тут зібрання очолив голова райдержадміністрації О.Правосуд.

Представники кожної із сторін виступали подовгу: кожна сторона аргументувала свої доводи цифрами і фактами. Виступи, особливо жінок, були емоційними. Петрівці стояли на своєму: не закривайте школу! Представники влади: не вистачає коштів на організацію якісної освіти!

Довго чекали мітингувальники на начальника відділу освіти, молоді і спорту І.Дудкіна, підозрюючи його у боягузстві. Коли ж він прийшов, петрівці висказали всі накопичені за останні місяці обурення поведінкою посадовця особисто і його підлеглих у особі директора Чорноземненської школи, їхнього депутата районної ради Л.Куркуріної, стосовно вчителів і дітей Петрівської школи. І.Дудкін вибачився перед петрівцями і багато чого пообіцяв їм, але головним був його посил:  «Я виконував районну програму, прийняту ще попереднім скликанням районних депутатів у 2013 році і проголосовану на останній сесії депутатами районної ради». Тут же на зібранні І.Дудкін повідомив присутнім, що, за результатами перевірки, Петрівська школа атестована. Після довгих виступів петрівці оцінили роботу начальника освіти як незадовільну. Так закінчилося обговорення першого блоку питань.

Під час обговорення другого і основного питання у сесійній залі всі учасники домовилися створити робочу групу, яка перевірить кошторис видатків із районного бюджету конкретно на Петрівську школу (звідкіля береться така велика цифра? — неодноразово вигукували петрівці). Наступне: місцевим депутатам ініціювати на сесію Чорноземненської сільської ради розгляд питання про направлення частини власних коштів на співфінансування Петрівської ЗОШ на 2016-2017 навчальний рік. Сума дотації визначиться згаданою уже комісією. І останнє: ініціювати винесення на розгляд районної сесії питання про відміну рішення про закриття Петрівської ЗОШ. Цю місію на себе взяла депутат районної ради В.Громихіна.

Представники політичних сили району, опозиційних до влади, не пропустили можливості скористатися незадоволенням селян і приходили спостерігати за подіями. На мікрофон не виступали, коли підходили журналісти — замовкали, але ретельно консультували мітингувальників. Періодично були замічені представники місцевих осередків «Опозиційного блоку» (В.Милосердов) і «УДАР» (В.Попов).

P.S. коли верстався номер, стало відомо, що у вівторок відбулося засідання трьох постійних депутатських комісій, на яких обговорювалися питання, підняті мітингувальниками. На засіданні були присутні депутат обласної ради Л.Любім і представники Петрівської громади.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.