29 февраля 2016 Район 47  0 

У Кирилівці шукали ведмедя


DSC_0681

Майже детективна історія сталася цієї середи у нашому районі. Події розгорнулися у курортному селищі Кирилівка, де на одній із баз відпочинку, розташованій на Косі Пересип, представники товариства захисту тварин вирішили врятувати семирічного ведмедя на призвісько Балу. Справа у тому, що, за словами голови зоозахисної організації «Миколаївське міське товариство захисту тварин» Музи Махової, ведмідь протягом останніх шести років утримувався там незаконно і не мав відповідного догляду, та ще й недоїдав.

Саме завдяки старанням активістів названої організації ведмедем зацікавилися відповідні державні установи. У Якимівці відбувся суд, за рішенням якого захисникам диких тварин було дозволено вилучити ведмедя у власника — господаря бази, та відправити Балу до центру реабілітації ведмедів «Синевір», що на Закарпатті, аби той жив у природних умовах. До моменту вилучення ведмідь повинен був знаходитися на базі, але…

Цієї середи, коли зоозахисники, правоохоронці, представники Якимівської виконавчої служби та центру реабілітації ведмедів «Синевір» дісталися турбази, їх зустріли лише спорожнілі вольєри. Ні ведмедя, ні одинадцяти єнотів, про яких також журналістам розповідала М.Махова, вже не було. Більш того, делегація не зустріла і власника бази, який саме повинен був передати ведмедя виконавцям. Саме тут і розпочалися пошукові роботи — активісти оглядали територію бази та вольєри, розмовляли із тамтешніми охоронцями, але позитивного результату це не дало.

Вже у телефонному режимі вдалося зв’язатися із власником бази відпочинку та з’ясувати, що Балу був відправлений до приватного зоопарку м.Василівка. Дізнавшись цю новину, захисники тварин одразу рушили до названого міста. Вже там безперешкодно вдалося вилучити героя цієї історії — ведмедя Балу, та відправити його до закарпатського національного природного парку. Сподіваємося, що відтепер тварина буде почувати себе якомога краще, адже житиме у своєму природному середовищі.

Руслан БАЧУРІН
Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.