18 ноября 2015 Область 62  0 

Житлові субсидії можуть отримувати не тільки власники, а й орендарі квартир


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В органах соціального захисту населення області триває активна фаза призначення житлових субсидій за спрощеною формою. У зв’язку з цим Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації продовжує надавати роз’яснення. Так для її отримання громадянин повинен подати заяву та декларацію про доходи органу соцзахисту населення за місцем реєстрації. Орендарі мають робити це за місцем проживання. Також особи, які винаймають помешкання, мають подати договір найму (оренди) житла за наявності такого. Ці документи можуть бути надіслані поштою.

Згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива  структурним підрозділам з питань соціального захисту населення забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені цим положенням.

Загалом субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб. Для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — на основі річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Фахівці Департаменту соціального захисту населення ОДА наголошують, що до середньомісячного сукупного доходу пенсіонера враховується розмір пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. Для громадян, які одержують стипендію, соціальні виплати, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги і мають право на отримання субсидії, під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Для працездатних осіб, середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, у розрахунок субсидії за кожний місяць включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму.

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму. Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, — двох прожиткових мінімумів. Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, — трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.

Управління у справах преси та інформації Запорізької облдержадміністрації

 

 

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.