31 октября 2015 Район 100  0 

Урок пам’яті біля монументу


DSC_0443

Першого вересня 1939 року у Європі розпочалася Друга світова війна. Менше ніж через два роки, о четвертій годині ранку 22 червня 1941-ого, фашистські війська вторглися на територію Радянського союзу — почалася Велика Вітчизняна війна. За три місяці, 26 вересня 1941 року, нацисти уже були у Давидівці Якимівського району. Два роки і один місяць хазяйнували вороги у цьому селі. Жінки, діти та люди похилого віку із дня на день наражалися на смерть. Чоловіки із Давидівки воювали на фронті. І лише 28 вересня 1943 року Давидівка, як і вся Україна, була звільнена від нацистських загарбників… І розпочалися роки великої відбудови! — розповідав 28 вересня 2015 року біля пам’ятника героям-визволителям у Давидівці учням місцевої школи сільський голова Юрій Володимирович Шило.
Тремтячими рученятами притискала до грудей малеча осінні букетики квітів і вслухалася у кожне слово дорослих. Тут, між двома пам’ятниками героям тієї пори, у багатій дитячій уяві прокрутився цілий кінофільм про страшні події у рідному селі і долях односельців, а, може, і прямих пращурів сьогоднішніх школярів… Рівно 72 роки минуло із того часу. Не одне покоління із вуст в уста повторює цю історію маленького українського села. Хвилиною мовчання пом’янули всі, хто був біля пам’ятника, і загиблих односельців, і тих, хто загинув у вересні 1943-го, визволяючи село Давидівка.
Уважно слухали давидівські школярі слова привітань з нагоди 72-ої річниці визволення села від голови якимівської райдержадміністрації Олександра Євгенійовича Правосуда. Вслухалися у рядки віршів про страшну війну, які біля підніжжя пам’ятника читали юні давидівці. Схвильовані і розчулені учні поклали квіти до ніг кам’яних героїв і схилили голови перед величчю їхнього подвигу…
Такий урок вони запам’ятають надовго і обов’язково через роки приведуть уже своїх діточок послухати історію цього пам’ятника і історії життя тих людей, чиї імена викарбувані на ньому!
Тетяна Белименко. Фото автора.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.