4 августа 2015 Район 105  0 

РАЙОН ЧЕКАЄ НА ІНВЕСТПРОЕКТИ


DSC_4095Енергозберігаючі технології здатні звести до мінімуму непотрібні втрати енергії, і їхнє впровадження сьогодні є одним із пріоритетних напрямків не тільки на державному рівні, а й на рівні кожної окремо взятої родини. Це пов’язано із дефіцитом основних енергоресурсів, зростаючою вартістю їхнього видобутку, а також із глобальними економічними проблемами.Тож сьогодні на державному рівні йде активне впровадження енергозберігаючих технологій у господарську діяльність підприємств та організацій бюджетної сфери. Економія енергії — це ефективне використання енергоресурсів за рахунок застосування інноваційних рішень, які здійсненні технічно, обґрунтовані економічно, прийнятні з екологічної та соціальної точок зору і не змінюють звичного способу життя.
В умовах, коли українсько-російські стосунки зіпсовані газовим питанням, сподіватися, що тепло буде дешевим, уже не приходиться. Вихід один — йти шляхом цивілізованої Європи.
Голова райдержадміністрації Олександр Правосуд під час своєї нещодавньої прес-конференції із представниками ЗМІ району зауважив, що наш край може цілком реально отримати грант від проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури Українського фонду соціальних інвестицій V» (УФСІ) Уряду Німеччини (територія впровадження: Дніпропетровська, Харківська та Запорізька області, загальний фонд 9 млн.євро) на відновлення об’єктів соціальної інфраструктури (школи, дитячі садки, медичні заклади). Наш район за даним проектом претендує на отримання приблизно 100 тис.євро.
Можливо, комусь це здасться нереальним, але вже цього понеділка до Якимівки завітали представники Запорізької енергоаудиторської організації «Рітал». Інженер організації Андрій Молчанов та енергоменеджер Віталій Шимов разом із заступником голови райдержадміністрації Олександром Чабаном провели огляд об’єктів, із числа яких буде визначатися об’єкт для реконструкції. Зокрема делегація відвідала три відділення центральної районної лікарні (корпус №5, хірургію та інфекційне відділення), Якимівські ЗОШ №1, №2 та НВК «Якимівська гімназія», районний історико-краєзнавчий музей, районний будинок культури, ДЮСШ, будинок дитячої-юнацької творчості, стадіон «Колос» ім.М.А.Горлача, професійний аграрний ліцей та бібліотеки у райцентрі. Також «ріталці» зацікавлені трьома об’єктами Новоданилівської сільської ради — місцева школа, сільський будинок культури та бібліотека.
У короткій розмові із нами А.Молчанов повідомив наступне: «На сьогодні держава активно працює над переходом із газового та вугільного опалення соціально-важливих об’єктів на більш оптимальний варіант — встановлення сонячних панелей, колекторів, використання геотермальної енергії (теплові насоси) тощо. Окрім цього, ми розробляємо проекти на заміну утеплення стін та покрівель будівель, заміну вікон на склопакети європейського зразка, заміну гарячого водопостачання, встановлення більш ефективних радіаторів (твердопаливні котли залишаться як резервний варіант). Сьогодні ми оглядаємо усі об’єкти згідно списку, після чого виберемо декілька із них, які зможемо запустити в роботу у найкоротші строки. Термін реалізації з моменту видачі проектної документації на фінансування приблизно 1 місяць, тому можна сказати, що проект може розпочати реалізовуватися вже цього року».
Довідково про проект: Підтримка об’єктів соціальної інфраструктури є одним із основних напрямків діяльності УФСІ. За роки існування фондом реалізовано майже 1000 мікро-проектів по всій Україні. Серед них є дитячі садки, школи, фельдшерсько-акушерські пункти, клуби, водогони, дороги.
У рамках мікро-проектів проводяться ремонтно-будівельні роботи, закуповується обладнання, проводиться навчання громади.
Ремонтно-будівельні роботи, у першу чергу, спрямовані на збереження будівель та реалізацію енергозберігаючих заходів: укріплення фундаментів, заміну покрівель, будівництво нових, більш економних котелень; заміну приладів опалення, які вийшли з ладу, на сучасні; утеплення стін та верхнього перекриття для приведення зовнішніх огороджуючих конструкцій до вимог сучасних норм з енергозбереження; заміна вікон та зовнішніх дверей на металопластикові, що мають кращі теплозберігаючі властивості; облаштування мощення; ремонт інженерних мереж (водопостачання, водовідведення, опалення, електрика); заміна підлоги тощо.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.