17 августа 2015 Район 81  0 

Куди і в який спосіб зникають десятки гектарів землі, що є власністю Кирилівської громади?


isШановна редакція, ми, мешканці вул.Ювілейна смт Кирилівка-2, хочемо на сторінках районної газети розповісти про наші митарства та труднощі пересування по власній вулиці.

 Ще за радянських часів у кінці вулиці Ювілейної колгосп «Приморський» огородив молочнотоварну ферму бетонними плитами, чим закрив проїзну дорогу загального користування. Ферма не працює вже багато років. Тривалий час ми просили Кирилівську селищну раду вирішити питання відкриття проїзду. І коли на прохання мешканців Ювілейної депутат селищної ради П.М.Мельник підготував техніку для демонтажу паркана, стало відомо про право приватної власності правонаступника колгоспу — ТОВ «Приморський» — не лише на огорожу, а й на землю, де стоять і ферма, і гараж, і комунгосп, і хлібопекарня, і олійниця, і млин, і гуртожиток, і контора (!). А на позачерговій сесії у листопаді 2014 року ми стали слухачами просто детективної історії привласнення майже 20 га землі у с.Азовське (Кирилівка-2). І от про що ми і вся громада дізналися.
Після розпаювання частки паю засновники ТОВ «Приморський» вирішили не підписувати договір оренди із Кирилівською селищною радою. Не захотіли вони і викупляти ці гектари, як то прописано у земельному законодавстві України. Вони вирішили обдурити цілу громаду, закріпивши за собою право власності через суд і зробили це із мовчазної згоди нашої селищної ради.
Нам стало відомо, що у 2011 році відбулось судове засідання Запорізького господарчого суду, рішенням якого ТОВ «Приморський» стало власником восьми земельних ділянок, які на момент суду перебували у власності Кирилівської громади, загальною площею близько двадцяти гектарів. Представники Кирилівської селищної ради на судове засідання не з’явилися, а направили до суду листа із проханням розглянути питання без їхньої присутності. Рішення суду, через яке Кирилівська громада втратила землю оціночною вартістю 20 мільйонів гривень, не оскаржувалося. Більше того, більше трьох років про це рішення та його наслідки ані громаді, ані депутатам не повідомлялось.
У листопаді 2014 року на позачерговій сесії кирилівські депутати встановили всі ці факти порушень прав громади та вирішили звернутися до господарського суду і до прокуратури із скаргою щодо припинення незаконного відчуження комунальної власності. Але у розгляді скарги було відмовлено, бо пройшов термін оскарження — минуло більше трьох років. У травні 2015 року ветераном праці О.І.Акінжели було подане колективне звернення до народного депутата України Є.В.Соболєва. У своїй відповіді нардеп пояснив, що ми (громада) можемо подати клопотання про поновлення терміну оскарження у суді вищої інстанції. Відповідь народного депутата обговорювалась на громадських слуханнях у червні 2015 року. Було вирішено доручити депутату Кирилівської селищної ради по 15-ому округу П.М.Мельнику пропонувати винести на порядок денний чергової сесії Кирилівської селищної ради питання про взяття до відома проведення громадських слухань на вулиці Ювілейна. Це зроблено на липневій сесії.
Чим закінчиться вся ця детективна історія — наразі ще не відомо. Хочемо щоб наш прикрий досвід став уроком для тих, хто своєю бездіяльністю і мовчазною згодою створює умови для таких противоправних дій. Сподіваємося, що публікація нашої розповіді викличе резонанс не тільки у районі, а й в області. Сподіваємося, що, прочитавши нашого листа, відповідні посадовці захочуть розібратися у законності протиправних дій та повернути безглуздо втрачені десятки гектарів земель Кирилівській громаді та її мешканцям.
Депутат Кирилівської селищної П.М.Мельник
Ветеран праці О.І.Акінжели
Почесний громадянин смт Кирилівка М.Я.Третяк

ФОТО ИЗ СЕТИ ИНТЕРНЕТ


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.