15 февраля 2019 Акимовка, Район 368  1 

Європейський Союз знову пропонує співпрацю мешканцям Якимівщини


У Якимівці відбулася зустріч представників багатоповерхових будинків селища і Атманаю із регіональним координатором Програми розвитку ООН (ПРООН) у Запорізькій області Геннадієм Устімовим.

Геннадій Миколайович цього разу запропонував якимівцям продовжити співпрацю із міжнародними донорами за проектом «HOUSES». Цей проект передбачає, зокрема, навчання активістів ОСББ енергоменеджменту для отримання ними грантів у партнера HOUSES — Фонду енергоефективності, — на відшкодування до 80% фінансових витрат на проведення заходів з часткової або повної термомодернізації багатоповерхових будинків населених пунктів України.

Голова районної ради Юрій Шило нагадав, що мешканці району (Давидівського, Розівського, Чорноземненського, Таврійського, Переможненського,  старостинських округів) впродовж 4 років, починаючи із 2011 року, за підтримки європейської програми МРГ-ІІ і МРГ-ІІІ втілили у життя 14 міні-проектів, результатами яких сільські жителі користуються і тепер.

Нині Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають дворічний проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» із метою стимулювати та підтримати створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у всіх 24 областях України. Щонайменше 2000 нових ОСББ буде створено, а загалом 4000 ОСББ зможуть пройти навчання з управління енергоефективними проектами.

У середньому 480 000 осіб матимуть змогу отримати пряму вигоду від реалізації проекту, та не менш ніж 1 мільйон українців підвищить свою обізнаність у сфері енергоефективності.

У рамках Програми підтримки енергоефективності для України (EE4U) ЄС надає фінансування розміром 4 млн. євро. ПРООН підготував технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який триває з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року.

«Житловий сектор України є енергетично неефективним через застарілі обладнання та житловий фонд, що створює серйозні виклики для багатьох домогосподарств, які продовжують жити у зношених, небезпечних або незручних будинках», — сказав Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

Щоб підтримати сталий розвиток міст та громад, а також задовольнити потребу людей у якісному житлі, ПРООН розпочинає впровадження нового проекту, завдання якого — мобілізувати співвласників багатоквартирних будинків в Україні та допомогти їм значно покращити енергоефективність їхніх будівель через зменшення споживання та вартості енергії, — впевнені європейські колеги. ЄС підтримує створення Фонду енергоефективності України. Ми віримо, що програми фонду будуть переконувати та підтримувати українців брати на себе більшу відповідальність за енергозбереження своїх будинків і допомагати їм зменшувати рахунки за енерговитрати.

Як запевнив присутніх на зустрічі Геннадій Устімов, 12 районів та 5 міст у Запорізькій області мають багатоквартирний фонд не найкращого стану. Тому власники квартир нашого району, об’єднавшись у ОСББ, можуть претендувати на отримання фінансової допомоги  від європейських партнерів на модернізацію багатоповерхівок. Позитивний досвід співпраці жителі сільських територій району продемонстрували ще 8 років назад.

Гуртуймося!

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото Р.Бачуріна

Довідкова інформація:

Європейська комісія ухвалила Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скороченню викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з Урядом Німеччини буде підтримувати діяльність Фонду енергоефективності у наданні грантів на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України. Протягом двох фаз цієї програми, загалом ЄС надасть 80 млн євро на гранти для ОСББ і понад 22 млн євро технічної допомоги (які переважно будуть використані Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) та ПРООН).

Житловий сектор України у 3-4 рази менш енергоефективний порівняно із сусідніми країнами ЄС з подібним кліматом і споживає близько 40% енергії країни. Загалом 70% квартир у багатоквартирних будинках, де проживає приблизно 34 млн українців, є вкрай енергетично неефективними.


  1. Костя печник:

    Так а в чём собственно заключаются мероприятия по повышению энергоэффективности жилфонда? Где конкретика? Какие материалы, оборудование предполагается использовать для достижения заявленной цели и во что в итоге всё это обойдётся обывателю? Ну хотя бы приблизительно. И что он, обыватель, в итоге получит?
    Кроме звонких фраз с упоминанием ООН, ОСББ, ЕS, МФК, какого то туманного EE4U и нескольких миллионов предположительно халявных евро ничего нет.
    Статья ни о чём.
    Ноль информации следовательно и ноль пользы от публикации.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.