Чи закриватимуть ФАПи у селах?
Открытое письмо жителей с.ШевченкоГлаве Акимовского районного совета Шило Ю.В.
Главе Акимовской райгосадминистрации Правосуду А.Е.
Главе Акимовской ОТГ Громыхиной В.Н.
Главному врачу Акимовского центра первичной медико-санитарной помощи Борисенко В.П.
Мы — жители с.Шевченка Акимовского района Запорожской области, исправные налогоплательщики, труженики-земледельцы и животноводы (выращиваем хлеб, масленичные культуры, молоко, мясо) — настоятельно требуем не закрывать наш Шевченковский фельдшерско-акушерский пункт. Наше село находится на расстоянии 35 км от Акимовской ЦРБ, и чтобы оказать первую медицинскую помощь при неотложных состояниях, «скорой» нужно ехать к нам в течение одного часа по разбитым, полностью уничтоженным дорогам (их даже дорогами нельзя назвать, сплошные ямы). Поэтому нам необходим медработник на месте. Мы знаем, что работники ФАПа должны заниматься профилактикой заболеваний, ведь всякое заболевание легче предупредить, чем лечить. И нам не меньше чем жителям райцентра и крупных сёл необходимы профилактические прививки детям и взрослым; подворные обходы; раннее выявление и взятие на учет беременных; особое наблюдение за детьми до одного года; оказание первой медпомощи при неотложных состояниях; выполнение врачебных назначений; проведение онкопрофосмотров всего женского населения; профилактика туберкулеза, гипертонической болезни, инфаркта миокарда, инсультов и т.п.
Мы все против того, что запланировано оставить один ФАП в с.Черноземное, а в с.Шевченко и с.Петровка закрыть. В Черноземное нам тоже нужно чем-то доехать (бабушке померить давление или сделать укол). Медпункты необходимы в каждом селе.
Мы все говорим «НЕТ!» закрытию нашего ФАПа!
Мы — живое функционирующее село, почему у нас не спрашивают, в чем мы нуждаемся, а решают все там «сверху»? Так закрыли у нас начальную школу, детский сад. Остались ФАП и почта, и те хотят закрыть. Остаемся мы, наши дети, внуки, старички без единого объекта соцкультбыта.
Что это за политика такая? Уничтожить село? И пойдем налегке в Европу. Просим рассмотреть нашу просьбу и решить ее положительно. О принятом решении просим нас уведомить.
25.08.2018 г. жители с.Шевченка: всего 160 подписей.
***********************************
Колективне звернення мешканців с.Шевченка щодо ймовірного закриття ФАПу у їхньому селі редакції «Слова трудівника» оперативно прокоментували очільники району.
За інформацією заступника голови Якимівської районної ради Костянтина Ніконорова, на сьогоднішній день на пленарні засідання сесій районної ради питання закриття сільських ФАПів району не виносилося, не розглядалося і не приймалося! У кінці минулого року у рамках реформи децентралізації районною радою як власником майна територіальних громад району і райдержадміністрацією, якій делеговані повноваження по управлінню і фінансуванню мережі медичних закладів первинної медичної допомоги, було прийняте рішення про тимчасове відтермінування передачі центру ПМСД до новоствореної ОТГ. Згідно спільного наказу Міністерства охорони здоров’я і Мінрегіонбуду, у рамках медичної реформи у лютому п.р. затверджено порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Цим наказом визначено підстави для утворення пунктів здоров’я (ПЗ) замість ФАПів: один такий заклад рекомендується створювати на 750 жителів у радіусі 7 кілометрів. На підставі таких даних будуть проводитися розрахунки державної медичної субвенції для оплати праці сільських медпрацівників.
З урахуванням перспективи передачі мережі первинної медичної допомоги до компетенції об’єднаних громад і збільшення їхньої фінансової спроможності, органи місцевого самоврядування можуть самостійно визначати мережу медзакладів із відповідним співфінансуванням із місцевого бюджету. Окремо хочу наголосити, що Кирилівська ОТГ самостійно звернулася до районної ради із клопотанням про передачу частини майна та частини районної мережі сільських медзакладів для організації власного ЦМСД і успішно цим займається у рамках медичної реформи. Протягом літа районна рада двічі зверталася до Якимівської ОТГ із пропозицією передачі основної частини сільської медичної мережі до об’єднаної громади, однак голова ОТГ, приймаючи одноосібне рішення, не включала до порядку денного це питання. Хоча на законодавчому рівні це питання фінансово врегульоване — державна медична субвенція на сільську мережу медзакладів у рамках реформи децентралізації направляється напряму до відповідних ОТГ.
Тож, у рамках реформи із 1 січня 2019 року обов’язки з фінансування, матеріального і кадрового забезпечення медичних закладів, розташованих на території нових адміністративних одиниць (ОТГ), покладаються на відповідні селищні ради. І уже час робити бюджетні запити до фінуправління ОТГ з метою проведення фінансових розрахунків державної медичної субвенції і частини співфінансування із бюджету селищної ради.
Як відомо, чинним законодавством передбачені норми, які гарантуються державою і не можуть бути нижчими, а от покращувати їх — це право органів місцевого самоврядування. До цього часу районній раді і райдержадміністрації вдавалося утримувати історично сформовану мережу сільських ФАПів, і на сьогоднішній час не плануються ні заходи, ні будь-які рішення, направлені на закриття сільських медзакладів, у тому числі і Шевченківського ФАПу, — підсумував посадовець.
Голова Якимівської райдержадміністрації Олександр Правосуд у коментарі нашим журналістам повідомив, що ніяких розпоряджень РДА про скорочення мережі сільських медичних закладів не видавалося і не планується. Протягом останніх років наша команда працювала лише на укріплення і оновлення матеріальної бази медичних закладів району. На теперішньому відрізку державних реформувань я буду відстоювати існуючу відлагоджену сільську медичну мережу і кожен окремий нинішній ФАП.
Підготувала Тетяна Белименко
Добрий день.У мене запитання-а зможуть сільські ради фінансувати мед.персонали ФАПів за новою реформою 1 січня 2019 року?
Добрий день.У мене запитання-а зможуть сільські ради фінансувати мед.персонали ФАПів за новою реформою 1 січня 2019 року?