Про проведення заходу «Урожай-2017 » на території району
Із доповіді начальника управління агропромислового розвитку райдержадмінітсрації Тетяни Бірюкової на розширеній апаратній нарадіРозпорядженням голови Якимівської районної державної адміністрації від 15.03.2017 №100 «Про організацію проведення заходу «Урожай-2017» створено та затверджено склад районної робочої групи з організації проведення заходу «Урожай-2017» та визначені основні стратегічні напрями заходу.
З районного бюджету на реалізацію заходу виділено 37,7 тис.грн. Були придбані планшет, канцелярські товари, проведений ремонт легкового автомобіля та інше.
З метою координації дій 29 березня 2017 року було проведено засідання районної робочої групи з організації проведення заходу «Урожай-2017», на якому головою райдержадміністрації були визначені пріоритетні напрями для робочої групи.
24 травня 2017 року було проведено засідання районної робочої групи з організації проведення заходу «Урожай-2017», на якому були затверджені етапи та план проведення заходу, графік проведення моніторингу стану використання сільськогосподарських земель та заслухана інформація Якимівського відділення Мелітопольської ОДПІ про фінансові результати проведення операції «Урожай-2016», з урахуванням даних декларування фізичних осіб та аналізу затверджених сільськими/селищними радами ставок земельного податку на землі сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту на 2017 рік.
З метою виявлення осіб, які надають послуги з обробітку земель власною технікою, управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації направлено 26.05.2017 за №366 запит до управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області про надання інформації в розрізі сільськогосподарських товаровиробників району щодо зареєстрованої (як юридичними, так і фізичними особами) сільськогосподарської та дорожньобудівельної техніки, на який отримана відповідь про неможливість її надання з технічних причин.
Проведена роз’яснювальна робота з відповідними органами місцевого самоврядування щодо необхідності встановлення економічно обґрунтованих ставок плати за землю з метою наповнення місцевих бюджетів.
Районною робочою групою на відповідних територіях сільських/селищних рад з 5 травня 2017 року розпочато:
— роботу, направлену на виявлення фактів незаконного використання земельних ділянок;
— обстеження не наданих в оренду земельних ділянок державної власності, земельних ділянок, наданих у постійне користування, земельних ділянок, по яких закінчився термін оренди, з метою виявлення їх незаконного використання та земельних ділянок приватної, колективної та комунальної власності.
Станом на 03.07.2017 р. районною робочою групою обстежено 14 сільських та селищних рад або 100%, де проведена фіксація реальних посівних площ, зібрана інформація щодо наявних земель, землекористувачів, землевласників.
Обстежено 129171,2 га з 129461,5 га сільськогосподарських угідь за межами населених пунктів, що підлягали моніторингу, що становить 99,8% (2016 — 99%). З них: 87,6% використовується згідно документів — 113199,3 га; 9,4% не використовується — 12138,3 га; 3% використовується без документів — 3833,6 га.
Згідно із даними моніторингу, площа сільськогосподарських земель, яка обробляється одноосібниками, складає 55,1% із загальної площі земельних ділянок приватної власності (98119,5 га). Зазначений показник є сигналом, по-перше, до зменшення дохідної частини бюджетів сільських рад, по друге, є завуальованою або скритою орендою земельних ділянок.
Найвищий показник використання таких земельних ділянок Горьківській сільській раді — 87,1%, Охрімівській — 79,2%, Радивонівській — 84,7%, Атманайській — 64,4%, Переможненській — 64,4%, Чорноземненській — 61,5%. Найменший у Якимівській селищній раді – 13,5%, Розівській — 27,6%.
На даний час членами районної робочої групи узагальнюється інформація щодо використання сільськогосподарських угідь на території району та готуються матеріали для передачі до правоохоронних органів.
З липня розпочинається ІІ етап заходу «Урожай-2017» «Збирання», протягом якого податковою інспекцією разом із членами робочої групи буде проводитися моніторинг збору врожаю, урожайності культур, найманої праці, надання послуг.