26 сентября | Область | 43 | 0

Наш район — у п’ятірці лідерів


DSC_014722 вересня у нашому районі (у Кирилівці) під головуванням губернатора Костянтина Бриля відбулося виїзне засідання колегії Запорізької облдержадміністрації. У роботі колегії взяв участь віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Представницькі делегації на чолі із керівниками усіх районів і об’єднаних територіальних громад області, представники департаментів та управлінь обласного і районних рівнів, сільгосптоваровиробники та представники органів місцевого самоврядування області взяли участь у засіданні.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Ревуцький доповів про попередні підсумки проведення першого етапу обласної операції «Урожай-2016». За словами посадовця, у поточному році заходи операції  були спрямовані на створення єдиної й актуальної бази даних використання земель державної і колективної власності, а також приватної  землі для підтвердження її самообробітку громадянами.

— Із 2 мільйонів 100 тис. га сільгоспугідь, що підлягали моніторингу,  обстежено 1 мільйон 844,870 тис. га,  що становить 88%. Основні порушення, що фіксувались районними та обласною робочими групами і мобільною групою обласної робочої групи: «приорювання» сусідніх земельних ділянок державної та колективної власності; використання паїв померлих громадян внаслідок не оформлення відумерлої спадщини органами місцевого самоврядування;  використання земельних ділянок без договірних відносин за нецільовим призначенням та без реєстрації відповідного права; фіктивне товаровиробництво, ухилення від звітування та оподаткування. Найбільше занепокоєння викликає розмір площ землі, що не використовується через бюрократичні перепони уповноважених органів, не визначення їх статусу чи цільового призначення. Сумарні збитки  від такого недбалого господарювання обчислюються сотнями мільйонів гривень втрат усіх бюджетів на рік, — констатував А.Ревуцький. У обговоренні питання взяв участь голова Аграрного союзу Запорізької області, директор ТОВ «Ольвія» А.Тиховод, який наголосив на необхідності врегулювання на державному рівні  питання вирівнювання ставок земельного податку для самозайнятого у сільському господарстві населення і сільгосптоваровиробників. Окремо він підняв питання тіньового обігу сотень тисяч центнерів збіжжя, яке скуповується у селян чорним налом прямо із поля за значно нижчою ціною, ніж встановлена на українську продукцію. Від цього втрачає не тільки мілкий товаровиробник, а й держава — недотримуючи значні кошти у місцеві бюджети.

Підсумовуючи перше питання, Костянтин Бриль зазначив, що робота по моніторингу землі показала чимало проблем, але одночасно і шляхи  їх розв’язання.

— Сьогодні ми підбили підсумки чергового етапу операції «Урожай 2016». Наприкінці року за її результатами влада області робитиме висновки, у тому числі й кадрові, по кожному з районів. Крім того, у наступному році ми проведемо наступний етап «Урожаю», незважаючи на всі перепони. Наприклад, більш активною стане співпраця із правоохоронними органами, а також елеваторами. Також наступного року планується створення он-лайн мап земельних масивів кожного району та області в цілому. Тож, при розподілі бюджету-2017 на місцях потрібно запланувати фінансування роботи  мобільних груп  та створення он-лайн мап, — наголосив голова облдержадміністрації.

Віце-прем’єр-міністр відзначив високий рівень роботи з інвентаризації земель проведеної у нашому регіоні.

— Дуже добре, що в Запорізькій області започатковано такий важливий захід, що триватиме кілька років. Подібні програми мають  стати прикладом інвентаризації в економіці України та охоплювати різні сфери діяльності влади. Хочу повідомити, що в поточному році держава вдвічі зменшила ставку єдиного соціального внеску і взяла на себе частину видатків Пенсійного фонду. Це потрібно роз’яснювати тим, хто працює у бізнесі, насамперед для того, щоб підвищити рівень відповідальності так званих «тіньовиків» та порушників українського законодавства, — підкреслив  Павло Розенко.

Наш район входить у п’ятірку лідерів за результатами проведення інвентаризації земель державної власності і, як результат,  збільшення доходної частини місцевих бюджетів на більш ніж 1 мільйон гривень.

Нагадаємо: на Якимівщині процес інвентаризації земель розпочався із першого місяця роботи О.Правосуда на посаді голови райдержадміністрації.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.