29 января | Область | 8 | 0

Депутати обласної ради прийняли обласний бюджет одноголосно


foto

Позитивним рішенням  щодо ухвалення головного фінансового документа області на 2016 рік завершилося пленарне засідання І сесії обласної ради сьомого скликання. У її роботі взяв участь в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Представляючи проект  обласного бюджету, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь підкреслив, що його формування базується на затвердженому державному бюджеті та змінах до Податкового та Бюджетного кодексів.

Так, в обласному бюджеті на поточний рік враховано поетапне запровадження нових розмірів мінімальної заробітної плати з 01 січня – 1 378 грн., з 01 травня – 1 450 грн., з 01 грудня – 1 550 грн., збільшення посадових окладів працівників бюджетної сфери в середньому на 22 %, встановлений розмір єдиного соціального внеску на рівні 22 % замість 36 %, коефіцієнти підвищення тарифів на енергоносії: індекс споживчих цін – 112 %.

У зв’язку з внесенням змін до Бюджетного кодексу з 01 січня 2016 року екологічний податок зараховується до спеціального фонду і може використовуватися виключно для фінансування природоохоронних заходів (у 2015 році був складовою частиною загального фонду).

У цьому році видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення, інші – в обласних бюджетах. Таким чином, з обласного бюджету будуть фінансуватися 14 установ з обсягом видатків 98 млн. грн., замість 42 установ, що утримувалися у 2015 році за рахунок субвенції.

Доходи враховані відповідно до діючого законодавства, з урахуванням статистичних показників  які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів.

При цьому, закріплені надходження загального фонду  складають 1 080,4 млн. грн., що на 2,8 % більше фактичних надходжень 2015 року, спеціального фонду – 180 млн. грн., що на 16,7 % менше надходжень 2015 року.

У проекті також враховані субвенції з державного бюджету в обсязі 4 227,5 млн. грн. (по загальному фонду – 4 196,5 млн. грн., по спеціальному – 31 млн. грн.), а саме:

— на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошової допомоги за принципом „гроші ходять за дитиною” – 29,7 млн. грн.;

— на виплату соціальної допомоги на дітей пільгових категорій,  малозабезпеченим сім’ям та допомоги по догляду за інвалідами внаслідок психічного розладу – 1 748,3 млн. грн.;

— на надання пільг та житлових субсидій окремим категоріям населення на комунальні послуги – 1 099,8 млн. грн.;

— на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого  пічного побутового палива і скрапленого газу – 44 ,5 млн. грн.;

— на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги – 7,4 млн. грн.;

— на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії – 780,5 тис. грн.;

—  освітня субвенція — 391,6 млн. грн.;

— медична субвенція – 874,4 млн. грн.;

— на реформування регіональних систем охорони здоров’я для здійснення заходів проекту «Поліпшення охорони здоров’я — на службі у людей» – 31 млн. грн..

Загальний обсяг видатків на соціально-культурну сферу складає 2 255,5 тис. грн., з яких на забезпечення життєдіяльності 201 обласного закладу та їх поточне утримання  припадає 2 212,5 млн. грн., на виконання заходів обласних соціальних програм – 43 млн. грн.. Крім того, резервний фонд на ліквідацію надзвичайних ситуацій передбачено у розмірі 50 млн. грн., реверсна дотація, що передається до державного бюджету – 40,9 млн. грн.

Видатки на соціально-культурну сферу передбачені на 13,3 %  (на 265,1 млн. грн.) більше проти 2015 року.

Видатки на заробітну плату збільшені на 22,1 % (на 194,6 млн. грн.) проти 2015 року, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв — на 25,4 % (на 47,3 млн. грн.), на продукти харчування — на 13,9 % (на 15,7 млн. грн.), на медикаменти – на 22,7 % (на 36,8 млн. грн.).

Стипендії зросли на 14,7 %  (на 6,1 млн. грн.), пільгові пенсії — на 46 %  (на  5,2 млн. грн.).

Інші незахищені видатки зростуть на 14,5 % у порівнянні з  2015 роком (без урахування програмних заходів, виділених протягом минулого року).

Обсяг нарахувань на зарплату зменшився на 25,5 % (80,9 млн. грн.).

Передбачено кошти на виконання заходів 11 обласних програм, які діють кілька років та більшість із яких стосується категорій населення, що потребують соціальної допомоги.

На реалізацію соціальних програм на оздоровлення та відпочинок пільгових категорій дітей — 19,6 млн. грн., що на 17 %  (на 2,8 млн. грн.) більше, ніж у 2015 році.

На надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю (діалізну допомогу) – 74,9 млн. грн.

На фінансування гарячого харчування та надання адресної допомоги у вигляді продовольчих наборів – 502 тис. грн.

На підтримку ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах – 13,6 млн. грн.

На безоплатне тимчасове проживання та харчування осіб, переміщених із зони проведення АТО, – 5,3 млн. грн.

На преміювання переможців обласних і всеукраїнських інтелектуальних змагань, кращих педагогічних працівників, проведення конкурсу з трудового навчання для дітей з вадами розумового розвитку – 1,2 млн. грн.

На підтримку спортивних товариств  — 1,1 млн. грн.

Для забезпечення бібліотек періодичними виданнями – 1,2 млн.  грн.

На охорону та раціональне використання природних ресурсів – 61,3 млн. грн.

Для надання  державного пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам – 3 млн. грн.

Для надання пільгових довгострокових кредитів громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла — 232,2 тис. грн.

У зв’язку із зростанням обсягів захищених видатків в проекті не  передбачені капітальні видатки та видатки на інші програми, які фінансувалися в минулому році.

Управління у справах преси та інформації ЗОДА


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.