27 июля 2018 Район 473  1 

У районі відкрита перша молочна ферма сімейного типу


Якимівська районна державна адміністрація, районна рада, управління агропромислового розвитку щиро вітають родину Виставкіних із відкриттям першої молочної ферми сімейного типу та бажають їм оптимізму, успіхів і плідної праці, а ще бадьорості духу, стабільності та яскравих подій!

Олександр Правосуд: У вже далекому 2016 році ми розпочали роботу над розробкою стратегії збільшення кількості голів великої рогатої худоби в Якимівському районі. Один із впроваджених кроків — фінансування з місцевого бюджету реконструкції приміщень для створення мешканцями району молочних ферм сімейного типу та фінансування закупівлі обладнання за сприяння програми USAID.

Сьогодні починаємо отримувати практичні результати: перша молочна ферма у районі побудована у селі Вовчанське! Керівник — місцевий мешканець Дмитро Виставкін. На ферму витрачено 100 000 гривень з районного бюджету та близько 5 000 євро у рамках нашої співпраці із програмою USAID в регіоні.

***

Бути чи не бути тваринництву на Якимівщині — питання, яким неодноразово задавалися як виробники, так і переробники. По району налічується 2,5 тисячі корів, які утримуються у домогосподарствах району. В сучасних умовах функціонування галузі молочного скотарства значна частка валового виробництва молока зосереджена в особистих господарствах населення, в яких утримується по одній-дві корови, іноді у таких господарствах буває 10 і більше корів. Саме цим господарствам належить основна роль у забезпеченні населення молоком та молочною продукцією. На вітчизняному ринку молочних продуктів частка молока з домогосподарств складає від 25 до 50%. Згідно із договором про асоціацію з Євросоюзом, з 1 липня 2018 року на полицях українських магазинів мали залишитися три сорти молока: екстра-класу, вищого і першого.

На сьогодні заборону брати на переробку домашнє молоко відтермінували до 1 січня 2020 року. Впроваджується перехідний період з 1 січня 2020 року до 1 січня 2022 року.

Вирішення питання реформування домогосподарств до стандартів Євросоюзу держава вбачає у створенні та розвитку сімейних ферм з об’єднанням їх у кооперативи із лабораторією при залученні молокопереробних підприємств.

Міні-ферма має міцний фундамент, адже пріоритетом і брендом її є родина, згуртована і роботяща, де всі поспішають на допомогу один одному і працюють заради спільної мети. Багатьох людей лякають пропоновані зміни, і їх можна зрозуміти. Вони не знають, яких результатів очікувати, тому вважають за краще нічого не робити. Та вимоги сьогодення диктують необхідність прийняття відповідних рішень та їх здійснення.

У 2017 році на виконання Програми підтримки розвитку молочних ферм сімейного типу в Якимівському районі на 2016-2017 роки із районного бюджету виділені кошти та проведено часткове відшкодування будівництва та реконструкції приміщення для утримання 20 голів великої рогатої худоби у сумі 100 тисяч гривень.

23 липня 2018 року в с.Вовчанське відбулося урочисте відкриття молочної сімейної ферми Виставкіних за участю голови районної державної адміністрації О.Є.Правосуда, голови районної ради Ю.В.Шила, начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Т.М.Бірюкової.

На відкриття до Вовчанська завітали: голова правління об’єднання кооперативів «Господар» — голова сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Жовтневий» Токмакського району Запорізької області Р.А.Горенко, виконавчий директор об’єднання кооперативів «Господар» Штефан Олександр (м.Дніпро), директор ПП «Масложиркомбінат» «Південний» І.О.Чічаковський. У заході взяли участь начальники управлінь (відділів) агропромислового розвитку Запорізької області, виконуючі обов’язки старост старостинських округів Якимівської, Кирилівської селищних рад та фізичні особи, які зацікавлені у створенні молочних ферм сімейного типу.

Також значну допомогу в організації ферми надали сільськогосподарська консультаційна служба м.Дніпро та СОК «Жовтневий» (голова кооперативу Горенко Руслан Ахмедович), які разом із Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад» надали технологічне обладнання для реконструкції ферми, обладнання для молокоприймального пункту та дві корови Голштинської породи.

Наразі у районі декілька домогосподарств мають намір розпочати будівництво приміщення для майбутніх молочних ферм сімейного типу.

Якимівська районна державна адміністрація, районна рада, управління агропромислового розвитку щиро вітають родину Виставкіних із відкриттям ферми та бажають їм оптимізму, успіхів та плідної праці, а ще бадьорості духу, стабільності, позитиву та ярких подій.

Якимівська РДА

Від редакції: журналісти нашого видання теж стали свідками непересічної події, про яку по гарячих слідах повідомили колеги із «Голосу України». Адже подія і справді знакова для сьогодення. Молочники Якимівщини до цього йшли не один рік, а ціле десятиріччя, споглядаючи на історію сучасного кооперативного руху у молочній галузі області. Затребуваність у об’єднанні зусиль власників корів стихійно виникала практично щороку у літній період — час, коли приватні перекупники сировини знижували ціну на молоко до найнижчих показників. Однак, не знаходилося особи, яка б взялася провести всі організаційні процедури, а ті, у кого на утриманні була достатня кількість голів ВРХ (сім і більше), не наважувалися на державну реєстрацію своєї підприємницької діяльності.

І от родина Виставкіних: Дмитро із дружиною Олесею, двома донечками Богданою і Марійкою та батьками Володимиром Георгійовичем і Галиною Степанівною — тепер офіційно пораються і розвивають молочну ферму сімейного типу. Голова господарства Дмитро так проникливо прокоментував своє рішення: «Я вірю, що у нашій країні все налагодиться. Сьогодні я разом із своїми рідними беруся за цю справу на перспективу, щоб мої діти тут жили щасливо. Хочу, щоб у Європу наші діти їздили хіба що на навчання, а не працювати! Сподіваюся на підтримку і поради колег із кооперативу і дякую за підтримку представникам районної влади і міжнародним партнерам».

Гарною була гаряча юшка і плов на мангалі, ще краще посмакували присутні сирами і бринзою кооперативу «Жовтневий» — справжніми і натуральними, бо термін реалізації 6 (!) діб.

Одна прикрість затьмарювала радість святкового настрою — стало відомо, що за місяць до офіційного відкриття сімейної ферми Виставкіних поруч із офісом згорів  сінник, який знаходився у приміщенні старої школи. Вогнем знищено 500 (!) тюків сіна. І найприкріше, що вогнеборці стверджують, що прослідковується факт підпалу. Ось такий він буває — людський фактор.

Ми ж приєднуємося до всіх добрих побажань успіху і процвітання першій молочній фермі сімейного типу на Якимівщині. Зацікавлених осіб із сусідніх територій було на відкритті чимало і всі скористалися нагодою поспілкуватися і налагодити відносини із потенційними спонсорами підприємницької діяльності на селі у молочній галузі. Всі гості радо ділилися досвідом і залишили контакти у редакції «СТ». Кому цікаво довідатися більше — телефонуйте чи заходьте у редакцію.

На відкритті була Т.Белименко. Фото Р.Бачуріна


  1. Руслан Пчеловод:

    Выставкины молодцы , поздравляю ! Они — первые , надеюсь не последние . Жаль , что СТ не анонсировала это дело . А головы и начальники , старосты не пригласили » потенциальных «фермеров семейного типа из других сел района . Мы , соседи , узнали из газеты через пять дней . Управленцам с народом надо теснее контактировать . к слову — Когда будет отчет о » горячей » телефонной линии с Бирюковой Т. Н .от 8 мая 2018 ?. Для меня она оказалась » холодной «.СТ делай выводы , иначе денег не дадут не только депутаты но и подписчики .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.