2 февраля 2018 Якимівка 361  1 

Заступниками укомплектувалися, але ще без виконкому


Трохи більше 4 годин, майже 50 прийнятих рішень — із такими результатами цього понеділка відбулося засідання третьої сесії Якимівської селищної ради.

У роботі сесії взяли участь 24 депутата із 25 під головуванням очільника селищної ради Валентини Громихіної. Одразу після затвердження порядку денного, за пропозицією депутата Олексія Сидорова, перше питання Про регламент ради депутати одностайним голосуванням перенесли на кінець пленарного засідання. Спочатку було розглянуто питання про призначення першого заступника селищного голови (ним обрано приватного підприємця Сергія Макарова) і заступника голови з питань житлово-комунального господарства та земельних відносин, яким став також вже колишній приватний підприємець Сергій Селевич. Попереднього секретаря селищної ради Наталю Кузнєцову депутати обрали керуючою справами (секретарем) виконавчого комітету селищної ради. Щоправда, у зв’язку із незатвердженням персонального складу членів виконкому вона обійме цю посаду лише з моменту його (виконкому) утворення. Крім цього, нарешті, з третьої спроби, таки обрали голову постійної комісії з питань земельних відносин, будівництва, архітектури, природних ресурсів, екології та просторового планування — ним став депутат Віктор Макарик. Після вітальних слів на адресу новообраних посадовців та побажання плідної і результативної роботи народні обранці приступили до подальшого розгляду питань порядку денного.

Одразу заслухали заступника начальника Якимівського ВП Мелітопольского ВП ГУНП у Запорізькій області підполковника поліції Юрія Пудовку, який поінформував присутніх про охорону громадського порядку та результати діяльності правоохоронців на території Якимівської селищної ради у 2017 році.

Складним для депутатського корпусу виявилося питання кількісного складу виконавчого комітету селищної ради. Голова ОТГ В.Громихіна пропонувала склад виконкому у кількості 29 осіб, аргументуючи це тим, що наша об’єднана територіальна громада велика (24462 мешканця). Наводила вона також і приклад сусідньої Кирилівської ОТГ, яка налічує всього 7 тисяч мешканців і працює із виконкомом із 25 осіб. Пропозиція голови по кількісному складу виконкому не отримала необхідної кількості голосів, тож до розгляду персонального складу депутати не дійшли. Дане питання залишилося відкритим до наступного пленарного засідання третьої сесії.

Швидко і конструктивно депутати розглянули і проголосували за питання стосовно встановлення ставок земельного податку, єдиного податку, місцевих податків та зборів, оренди комунальної власності. Так само конструктивно розглянули ряд питань про затвердження технічної документації із землеустрою, бо напередодні детально розглянули запропоновані фахівцями ставки на всіх постійних депутатських комісіях. Єдиним каменем спотикання виявилося питання про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд мешканці Н. із с.Розівка. Після тривалого обговорення було прийняте рішення про створення тимчасової комісії (чотири депутати і землевпродяник селищної ради) для детального вивчення даного питання на місці розташування ділянки та підготовки пропозиції на наступну сесію.

Не менш обговорюваним виявився розгляд питань про прийняття селищних Програм. Так, на поточний рік 69 тис.грн. заплановано на підтримку ГО «Товариство ветеранів АТО». Суму у 60 тис.грн., передбачену на захист ветеранів війни та праці на 2018 рік, депутатами Віктором Макариком і Валентином Наприкладом було запропоновано збільшити: з 5000 грн. до 15 тис.грн. — видатки на підтримку первинних організацій, з 9000 грн. до 20000 грн. — на пільгове зубопротезування. Тож дана програма була прийнята із внесення вищевказаних доповнень і змін на загальну суму 81 тис.грн.

На реалізацію у поточному році трьох програм у галузі медицини депутати запланували більше 1,1 млн.грн. На Програму організації оплачуваних громадських робіт на 2018 рік у бюджеті селищної ради передбачено видатків загальною сумою 191 тис.грн. Стільки ж коштів буде виділено із Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття. Таким чином, на заробітну плату безробітних Якимівської ОТГ загалом цього року буде витрачено 382 тис.грн. Це, по-перше, дозволить підтримувати чистоту та порядок у наших населених пунктах, а, по-друге, надасть безробітним можливість легального додаткового заробітку.

Обговорюваною стала Програма про забезпечення харчування учнів у загальноосвітніх школах Якимівської селищної ради на другий семестр 2018 року. Згідно програми, на харчування школярів буде направлено по 15 грн. на одну дитину, всього гарячим харчуванням забезпечуються: 193 дитини пільгової категорії та 1001 учень 1-4 класів. Всього за зазначений період, згідно програми, планується витратити 1 млн. 378 тис.грн. У продовження теми: за ініціативою депутатів Світлани Бондаренко та Наталі Каравічевої народні обранці домовилися до наступної сесії розробити програму харчування для учнів, які забезпечуються підвозом шкільними автобусами, та дітей, які, за актами обстеження матеріального стану родин, отримають рекомендації для організованого шкільного харчування.

Всього одного депутатського голосу не вистачило для затвердження Програми висвітлення діяльності Якимівської селищної ради, її виконавчого комітету, посадових осіб, депутатів, старост та старостинських округів селищної ради у районній газеті «Слово трудівника» на 2018 рік. Деякі депутати відкрито висловлювалися проти висвітлення своєї діяльності саме у «СТ» через наявність іншої газети (чітко уникаючи назви іншого видання) та Інтернет-ресурсів. Врешті-решт було винесено на голосування питання із подібною трактовкою, але без прив’язки до конкретного ЗМІ, та і це питання не набрало необхідної кількості голосів. Тож, де та на яких умовах буде здійснюватися висвітлення діяльності посадових осіб із представницькими повноваженнями Якимівської об’єднаної територіальної громади та через які саме друковані засоби будуть інформуватися мешканці великої громади про прийняті рішення, які нестимуть місцеві правовстановлюючі нормативи, наразі невідомо.

Наостанок приступили до розгляду та затвердження регламенту Якимівської селищної ради. Але у зв’язку із вичерпанням часу, відведеного на пленарне засідання, затвердженого на початку сесії, за пропозицією голови Валентини Громихіної депутати  вирішили перенести розгляд питання про Регламент селищної ради та ще шести питань на друге пленарне засідання даної сесії. Про це пообiцяли повідомити додатково.

Руслан БАЧУРІН

Фото автора


  1. Руслан Пчеловод:

    Был , видал , слушал — понравилось , но не все …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.