24 апреля 2017 Район 121  0 

Краще раз побачити


У перший день після Великодніх свят мешканці Радивонівки і Мирного спілкувалися із головою райдержадміністрації Олександром Правосудом і депутатом обласної ради Геннадієм Шевченком. Протокол порядку денного виїзних прийомів посадовців такого рангу майже завжди однаковий, особливістю останніх виїзних зустрічей по району став відкритий діалог сільського активу громад і керівника району.

Болючою точкою для радивонівської громади є відсутність дитячого садка. У кінці минулого року за зверненнями молодих матерів і за ініціативою голови райдержадміністрації О.Правосуда, після громадських обговорень прийняте спільне рішення про створення повноцінного дошкільного закладу на базі Радивонівської ЗОШ. Нині проектно-кошторисна документація реконструкції проходить процес архітектурної експертизи. Найближчим часом розпочнуться безпосередні ремонтно-будівельні роботи. Цей спільний проект місцевої громади і районної влади має стати першою ластівкою відкриття нового дитячого садка на Якимівщині.

Із почуттям гордості радивонівці показали збережену у відмінному стані будівлю місцевої лікарняної амбулаторії і продемонстрували придбаний напередодні Ведикодня сучасний портативний кардіограф, який одразу розшифровує зафіксовані показники. Але глобальною, і вже такою звичною для нашого району, проблемою є відсутність лікаря у амбулаторії, а на даний момент ще й засобів для експрес-аналізу на діабет. Саме ці питання піднімали місцеві медпрацівники перед представниками влади.

Культпрацівники Радивонівської сільради, знані у районі професіонали, із перших акордів репетиції до урочистостей з нагоди Дня Перемоги зачарували відвідувачів сільського будинку культури. Не менш приголомшливе враження у представників із району залишилося після огляду стану всієї споруди сільського будинку культури.

Організованість і відкритість у взаєминах із оточуючими вже давно стала візитівкою мирненців. Так було і цього разу. Хлібом-сіллю зустрів педагогічний колектив районну делегацію і, зібравшись у повному складі, відкрито обговорив і питання об’єднання громад, і завершення заміни вікон на енергозберігаючі, і створення робочих місць на селі, і питання не тільки ціноутворення на водопостачання по сільській раді, а й необхідність поступової реконструкції застарілого сільського водогону. Із радістю педагоги повідомили присутнім про початок довгоочікуваного харчування учнів початкової ланки і одразу ж підняли питання організації у школі  харчування 5-тирічок із підготовчої групи. Це питання Олександр Правосуд разом із сільським головою Н.Паничевою взяв на контроль. Педагоги не скривали своєї радості, як сказала голова ради школи Л.І.Мілько: «Ми точно знаємо, що Ви особисто і ваша команда — люди слова і дієвих справ! У нашій школі такого давно не було, як за останні два роки: у навчальних класах уже замінені вікна, а скоро і решта будуть енергоефективними (матеріали і роботи вже профінансовані), оновлений комп’ютерний клас, ми із впевненістю чекаємо на пілетну котельню до наступного опалювального сезону».

На обох зустрічах у Радивонівській сільській раді піднімалися і глобальні питання: збереження Молочного лиману, наведення порядку у земельній сфері і реалізація вирощеної сільгосппродукції. Не секрет, що на території цієї сільської ради у переважній більшості обробіток землі ведеться одноосібно самозайнятим населенням, то ж питання реалізації вирощеного є стратегічним питанням добробуту кожної родини. У розрізі земельних питань, і конкретно доцільності її продажу, радивонівці одностайно висказалися: «Не на часі! Законодавча база хитка і цим можуть скористатися недобросовісні ділки!».

Стосовно збереження екології Молочного лиману і навколишніх річок голова райдержадміністрації Олександр Правосуд сказав: «На сьогоднішній день усі гілки районної і місцевої влади зацікавлені як у розвитку сільськогосподарського виробництва, так і курортно-туристичного напрямку економіки Якимівщини. А у перспективі поділу району на дві самодостатні громади розвиток Радивонівської рекреаційної зони має стати стратегічним напрямком розвитку Якимівської об’єднаної територіальної громади».

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.