14 марта 2017 Район 400  1 

ДАНИНА ПАМ’ЯТІ ДОБРОВОЛЬЦЯМ


(до Дня українського добровольця)

У березні 2014 року з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії. Таким чином, на знак захисту від грубих дій влади, створений під тиском суспільства він нині є продуктом Євромайдану. З часом, у першу чергу у зв’язку із складною ситуацією в Україні, створювані нові добровольчі батальйони перетворилися у військові підрозділи. Особлива роль і функція створюваних добробатів у захисті спочатку Революції Гідності на Майдані в Києві, а потім територіальної цілісності України, відзначена нині на рівні держави. 14 березня відтепер щорічно відзначатиметься у нашій країні як День українського добровольця (постанова Верховної Ради №4261). Цей день — данина пам’яті і поваги тим, хто залишив все і на хвилі патріотизму добровільно пішов на фронт заради майбутнього України.

Для Якимівського району «доброволець» — слово значуще. Адже серед перших загиблих на Сході України є наш земляк-доброволець — Мірошниченко Міруж. Його пам’ять в Якимівці увічнено на меморіальних стендах у холі Якимівської селищної ради та районного історико-краєзнавчого музею та у назві спортивного клубу «Скіф».

Віддаючи шану загиблим добровольцям, у суботу, 11 березня, Якимівський районний історико-краєзнавчий музей відвідали комбат 23-го ОМПБ Герасименко Дмитро Дмитрович разом із дружиною, відомий у лавах воїнів у зоні проведення АТО бард Давидович Руслан Олександрович — учасник бойових дій, військовослужбовець Богданов Сергій Вікторович та наш волонтер Чишко Михайло Євгенійович. Для гостей було проведено екскурсію залом бойового подвигу «Герої не вмирають», а також усі разом згадали історію формування 23-го територіального батальйону та участі в ньому наших земляків. Після візиту до музею гості проїхали вулицями імені Ігоря Щербини та Героїв 23-го батальйону, відвідали місця поховання своїх побратимів у Якимівці та побували на могилі загиблого 21 січня 2017 року в зоні проведення антитерористичної операції мешканця села Полянівка Мелітопольського району Мінченка Олександра Степановича.

Сьогодні, 14 березня, настоятель Свято-Казанського храму протоієрей Димитрій провів панахиду на цвинтарі біля пам’ятника Мірошниченку Міружу. На панахиді були присутні рідні та близькі загиблого героя-добровольця, які вшанували пам’ять усіх загиблих хвилиною мовчання.

Віктор Гнєдашев директор музею

Довідково: 27 лютого 2017 року Указом Президента України за особливу мужність підполковника Герасименка Д.Д., командира 23-го окремого мотопіхотного батальйону 56-ї бригади Збройних сил України, нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Д.Герасименко очолив даний батальйон, коли він ще був батальйоном територіальної оборони.

У цей же час, напередодні Дня українського добровольця у Заводському районі м.Запоріжжя по вул.Добровольчих батальйонів, 73  (колишня Союзна)  відкрито інформаційну дошку, присвячену запорізьким воїнам добровольчих батальйонів, які віддали життя за свободу України. Право відкрити інформаційну дошку організатори надали батькам добровольців Даніїла Касьяненка  та  матері нашого земляка Міружа Мірошніченка Олені Шаран та його молодшому брату Тарасу.


  1. Руслан:

    Пам’ятаємо загиблих героїв-якимівців Володимира Попова, Юрія Демидова, Віктора Левківського, Євгена Іванова — бійців 23-го батальйону. Вічна пам’ять та слава героям!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.