22 ноября 2016 Якимівка 172  4 

Енергетична незалежність — реальна


dsc_0641Цього місяця велика кількість якимівців, які не мають індивідуального опалення, були неприємно здивовані рахунками за централізоване опалення, які вони отримали у листопаді.

Днями голова райдержадміністрації О.Правосуд провів зустріч із нашими кореспондентами, аби коротко поінформувати населення щодо ситуації навколо опалення на території нашого району.

 • За півтора роки своєї роботи, — сказав очільник району, — спостерігається стабільне підвищення тарифів на енергоносії у досить великій прогресії. Крім цього у країні існує проблема видобування вугілля, бо значна частина вугільних шахт розташована саме на окупованих територіях та у зоні проведення антитерористичної операції. Блакитне паливо на сьогодні досить дороге, до того ж наш район щорічно відчуває труднощі у справі отримання лімітів. У зв’язку із цим районна влада задля економії бюджетів як населення, так і всієї бюджетної сфери району, а також для отримання свого роду енергетичної незалежності, стала втілювати енергоефектифні програми. Зокрема у районі активно встановлюються пелетні котли.

Як відомо, одна із перших сучасних економічних пелетних котелень уже встановлена на території Якимівської ЗОШ №2. Вона була протестована, зараз працює  на повну потужність. Тепер можна говорити про переваги даного опалення. За словами О.Правосуда, на сьогодні температура повітря у даному навчальному завжди тримається вище позначки у 20 градусів тепла.

 • Вагомою перевагою таких котлів, — продовжив голова райдержадміністрації, — є те, що вони працюють на пелетах, які виробляються з відходів рослинного походження. Тобто, ті залишки, які лишаються після жнив на полях району і які сьогодні спалюються, спеціалісти використовують як сировину для виробництва біологічного палива. Більш того, місцеві аграрії будуть мати змогу самі виробляти цей вид палива та успішно його реалізовувати для роботи пелетних котелень у опалювальний сезон, — говорив наш співрозмовник.

Такий альтернативний вид опалення на сьогодні є одним із найекономічніших, кожна зекономлена на опаленні закладів бюджетної сфери гривня буде направлятися на їхній же розвиток і оновлення матеріальної бази. Це стосується, в першу чергу, закладів медицини (поліклініка, лікарня, ФАПи, амбулаторії тощо), а також будинків культури, бібліотек, будівель сільських рад та ін.

На сьогодні, окрім ЗОШ №2, такі котли вже обігрівають приміщення Якимівської ЦРЛ та Шелюгівської школи, і нині ведуться роботи з монтажу цілого автономного модуля на території с.Володимирівка. На цьому районна влада зупинятися не буде, навпаки — ставиться завдання перевести на такий вид опалення не лише райцентр, а й усі населенні пункти Якимівського району. Враховуючи дешеву собівартість такого опалення, пропонуватимемо місцевим органам самоврядування підключити до модульних котелень всі шкільні та дошкільні заклади, увесь соцкультпобут, адмінбудівлі та ін.

Щодо самих пелетів, О.Правосуд повідомив наступне: «Ми будемо знаходити та стимулювати приватних підприємців та фермерські господарства до виробництва пелетів із місцевої сировини, що дасть вагомий поштовх розвитку їхнього бізнесу, створення нових робочих місць, а відповідно й надходження до місцевих і районного бюджетів. Виробляючи пелети в районі ми зможемо досягнути максимально низьких цін на цей вид палива.

Що стосується сировини, необхідної для виробництва пелетів, зараз у районі її вдосталь, а при необхідності її можна буде завозити з інших районів, на щастя, наш аграрний регіон дозволяє це легко зробити».

Що таке пелетні котли, про їхні переваги та принципи роботи нам детально розповів директор ТОВ «Якимтеплозбуд» Р.Мірошниченко. Саме це товариство встановлює та обслуговує нині діючі пелетні котли у Якимівці. Зокрема він повідомив, що дані котли — відносно новий вид опалювального обладнання, яке швидко стало популярним у Європі завдяки особливим перевагам. Пелетне опалення — це найбільш безпечна, екологічно чиста технологія хай-тек, яка дозволяє автоматизувати роботу котельні повністю, на відміну від використання вугілля чи дров.

Крім того, котельню, оснащену таким обладнанням, відрізняє максимальна автоматизація, економічність і екологічна чистота. Зараз вони активно впроваджуються на території України, в тому числі і у нашому районі.

На знімку: Р.Мірошниченко із кочегарами котельні Якимівської ЗОШ №2 Д.Слащовим та І.Муригіним.

Руслан БАЧУРІН
фото автора


 1. Ирина Цекова:

  Где подсмотреть на расчёты по брикетным котлам? Моя мама получив платёжку из «Акимжилсервиса» сразу в аптеку поплелась, т.к. сил идти не было!

  • Гл. редактор:

   Жильцы дома пгт Акимовка, ул.Центральная, 49 отапливаются подобной котельней.

 2. Аноним:

  Интересно, откуда у Правосуда информация о +20-ти….Приглашаю его в мой класс… Утром в 8.00 температура всего лишь +13…..Довольно свежо для 28-ми малышей….

  • Гл. редактор:

   Кто Вы, куда приходить? О месте и времени встречи можно договориться с редакцией 098-925-22-89

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.