1 апреля 2016 Якимівка 88  1 

Ремонт доріг триває


DSC_5100

У Якимівці дорожники проводять ямковий ремонт дорожнього покриття. Розпочалися роботи із вулиці Молодих патріотів на відрізку від вулиці Паркової (Свердлова) до перехрестя на вулиці Широкій (Щорса). Потім, за словами ремонтників, вони перейдуть на вулицю Жовтневу. Це підтвердив нам і селищний голова М.Захаров: «Стан доріг у районі центрального ринку не витримує ніякої критики, тому і починаємо ремонт із цього місця. Наступною буде вулиця Жовтнева, бо наближаються травневі свята і урочистості, а колона традиційно вирушає із цієї вулиці. У планах селищної ради залатати дороги по вулицях Широкій (Щорса), Пушкіна, Незалежності (Чапаєва), працюватимуть дорожники і у Дмитрівці. Взагалі-то об’єми будуть напряму залежати від вартості ремонту. На сьогодні, за попередніми розрахунками, ремонт одного квадратного метра покриття виходить у межах 240 гривень. У нашому бюджеті заплановано 966876 гривень. Однак є всі передумови того, що за результатами фінансового півріччя ми зможемо переглянути плани у бік збільшення, якщо всі платники податків вчасно і у повному обсязі виконають свої зобов’язання. Сподіваємося, що на ремонт доріг зможемо таки збільшити асигнування.

Із гіркотою у голосі спілкувалися із нами дорожники — працівники Якимівського підрозділу Мелітопольської ДЕД «Запорізького облавтодору». Хлопці в один голос твердили, що вони радіють із того, що нарешті працюють у Якимівці, але без особливого ентузіазму, бо нелегко їм працювати «на  голодний живіт». Зарплату їхній колектив останній раз отримував аж у грудні минулого року. І то частина працівників отримала тільки вісімдесят відсотків нарахованого. А із нового року — ані копійки чесно заробленого. «І як, Ви думаєте, нам зараз працюється? І просимо — напишіть про оце все, як воно є. Нам хочеться працювати і працювати у нашому районі, ми радіємо, коли  є замовлення, такі як от зараз, від Якимівської селищної ради, тільки ж наші сім’ї їсти хочуть! Напишіть про ЦЕ!»

Р.S. За інформацією  головного статуправління у Запорізькій області і даними УСЗН райдержадміністрації, у Якимівському районі заборгованість із заробітної плати існує тільки на одному підприємстві — експлуатаційний цех ЗГВ комунального підприємства «Облводоканал» — у сумі 575,3 тис.грн. і з початку року вона збільшилася на 51%. Дорожників у цьому переліку немає. Телефоном ми зв’язалися із офісом Мелітопольської ДЕД, і нам повідомили, що заборгованість за три місяці існує. Така ж ситуація склалася по всій Україні у автодорожній службі. За словами нашого співрозмовника, профільний комітет Верховної Ради і досі не затвердив паспорт фінансування управління автодорожньої служби України. Ми працюємо, виконуємо замовлені об’єми  і чекаємо оплати. На сьогоднішній день за державним замовленням виконано робіт на 8 мільйонів гривень, із них 3 мільйона гривень — заборгованість із заробітної плати. Така ситуація може стати приводом до соціальної напруженості і, як результат, буквально завтра, 31 березня, під стінами Верховної Ради заявлений санкціонований мітинг. Представник Якимівського підрозділу нашої ДЕД уже виїхав на мітинг. А стосовно замовлення Якимівської селищної ради ми дуже раді, адже після отримання коштів за виконану роботу ми зможемо видати частину заробітної плати працівникам. Дуже сподіваємося, що до того часу держава виплатить усю заборгованість дорожникам і всі працівники у повному обсязі отримають чесно зароблені гроші.

На одному подиху розповів наш співрозмовник, але ім’я своє просив не називати. Прохання ми виконуємо, бо наше джерело інформації компетентне.

Тетяна БЕЛИМЕНКО


  1. Руслан Пчеловод:

    Надо так понимать , что аккуратно » углубленные » ямки на дороге Акимовка — Давыдовка будут » радовать глаз » еще некоторое время …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.