23 декабря 2015 Страна 197  0 

При оплаті за централізоване опалення тепер ураховуватимуться тільки фактично надані послуги


1332b0c83e3c26485e84971f79bd687c_XL

Нещодавно оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 30.10.2015 № 1037, якою змінено порядок нарахування (визначення) плати за послуги з централізованого опалення у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії. Документ, до речі, підтримано Міжнародним валютним фондом, що свідчить про  відповідність  тій програмі, що здійснюється за підтримки МВФ.

Суть новоприйнятих змін пояснили в Департаменті житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації. Вони передбачають механізм нарахування споживачам, у яких відсутні прилади обліку теплової енергії, щомісячної плати за послугу з централізованого опалення, що враховує фактичну температуру зовнішнього повітря і фактичну кількість днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

Такий механізм дозволить уникнути перерахувань розміру плати в кінці опалювального сезону, адже споживачі сплачуватимуть кожного місяця за фактично спожиті послуги.

Якщо підприємство не забезпечить належного надання та відповідної якості послуг, проведення перерахунків розміру плати за послугу з централізованого опалення здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 № 151. Відповідно до цього порядку виконавець послуг зобов’язаний провести протягом місяця, що настає за  розрахунковим, перерахунок розміру плати за надані споживачеві послуги у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі.

 Управління у справах преси та інформації ЗОДА


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.