7 апреля 2021 Якимівка 14  0 

Здоров’я — це, звісно, не все, але все інше без нього — ніщо


Прагнення до здорового способу життя набирає обертів у всьому світі. Соціальні мережі культивують моду на красиве тіло, фітнес, правильне харчування, любов до спорту. Підтягнута фігура в сукупності із доглянутим зовнішнім виглядом стали справжніми символами успіху. Якщо людина добре виглядає і підтримує гідну фізичну форму, то оточуючі автоматично вважають її такою, що професійно відбулася, наполегливою і амбітною. А бути красивими та успішними хочуть всі і завжди.

Однак не тільки у красі справа. Принцип «живи, поки молодий» морально застарів. Тепер актуальніше звучить «живи довго і щасливо», а для цього потрібно зберегти здоров’я. Фраза, звичайно, досить заяложена і, з одного боку, всі розуміють, що здоровий спосіб життя (ЗСЖ) важливий і приносить користь, але, з іншого боку, захоплення їм пов’язане з відмовою від улюблених страв, укорінених звичок і усталеного дозвілля. Тому у противників ЗСЖ знаходиться маса відмовок — від банальних, типу відсутності грошей і часу, до більш хитромудрих: мовляв, потрібно залишатися собою і не міняти себе на догоду тенденціям.

Як би там не було, кожен сам розставляє свої пріоритети. Але невблаганна статистика свідчить: все більше людей нарешті приходять до усвідомлення того, що здоров’я — це важливо, і що згадувати про нього потрібно задовго до того, як хвороби, зумовлені пасивністю чи переїданням, почнуть заявляти про себе. Для зустрічей із друзями вони обирають не стейк-бар, а парк або йогу. У відпустці не задовольняються лежанням на пляжі, а зупиняють свій вибір на активному відпочинку — дайвінг, серфінг, каякінг, турпоходи, бігові марафони і таке інше.

Здорове харчування теж в тренді — аналіз пошукових запитів гугла стверджує, що рецепти дієтичних і низькокалорійних страв користуються величезною популярністю. Навіть обожнюваний фаст-фуд трансформується під впливом тенденцій ЗСЖ! Звичні бургери «обростають» зеленню і овочами, готуються на пару, при цьому вдало «позбуваються» калорій, жирів і небезпечних вуглеводів, зберігаючи смак.

Для цієї еволюції поглядів є об’єктивні соціально-демографічні аргументи.  Завдяки ЗСЖ зросла середня тривалість життя. У США і країнах Західної Європи повним ходом йде викорінення ейджизму (соціальної дискримінації за віковою ознакою). Збільшився репродуктивний період у жінок. За даними Британського бюро соціальної статистики, жінки за сорок народжують навіть частіше двадцятирічних.

Українські реалії не настільки оптимістичні. У наших широтах ЗСЖ поки не отримав масштабного поширення. Хоча українці переважно незадоволені станом власного здоров’я, прагнення компенсувати це за рахунок змін традиційного способу життя у більшості з них поки не виникає. Ключове слово — «поки».

Почасти це пояснюється тим, що багато хто з наших співвітчизників, незадоволених власним здоров’ям, живуть в режимі виснажливої ​​економії.  Ще одна причина низького рівня нашого загальнонаціонального здоров’я полягає у тому, що в Україні досі не відбулася зміна соціальних маркерів.  Для українських споживачів наявність дорогих речей, як і раніше, залишається більш серйозною ознакою успіху, ніж молодий, здоровий і спортивний вигляд.

До того ж, незважаючи на те, що в нашому суспільстві практично зникла проблема нестачі їжі, харчова поведінка людини, навіть за наявності певного матеріального достатку, продовжує «працювати» за старими програмами і призводить до надмірного споживання і накопичування харчових ресурсів.

Проте, для України бум на ЗСЖ — справа найближчих двох-трьох років.  Здоровий спосіб життя сьогодні — не стільки данина моді, скільки природний результат розвитку суспільства. Сучасні уявлення про те, як повинна виглядати успішна людина і як слід ставитися до власного тіла і віку, повільно, але вірно просочуються у свідомість українців.

До речі, всупереч поширеному упередженню, ЗСЖ куди більше вимагає наполегливості і витримки, ніж грошових витрат.  І в цьому сенсі наша рідна Якимівщина аж ніяк «не пасе задніх» — спортивні секції та тренажерні зали заповнені людьми різного віку і рівня достатку, а стадіон — любителями скандинавської ходьби або просто прогулянок на свіжому повітрі.  Користуючись нагодою, вітаємо їх усіх із Всесвітнім днем ​​здоров’я і сподіваємося, що в найближчому майбутньому Якимівка посяде перше місце в Україні за кількістю прихильників здорового способу життя.

підготувала Олена ДРУЖИНЕНКО


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.