7 апреля 2021 Якимівка 995  0 

У Якимівці на одну школу поменшає


Відучора рішенням депутатів селищної ради припиняє писатися багаторічна історія найстаршого навчального закладу Якимівки — ЗОШ №1.

Сьомою сесією селищної ради з метою забезпечення ефективності навчального процесу та раціонального використання майна селищної ради було вирішено провести реорганізацію Першої школи шляхом її приєднання до НВК «Якимівська гімназія» (заснована у 1992 році).

Ще до пленарного засідання депутатів селищем поширювалися різноманітні чутки стосовно цього рішення. Хтось із якимівців позитивно сприймав таке рішення, розуміючи вимоги сьогодення, а хтось обурювався та хвилювався про подальшу долю як учнів, так і працівників школи. До речі, стосовно останнього у рішенні сесії зазначено: в.о.директора Якимівської ЗОШ №1 попередити під підпис заступників директора, психолога, соціального педагога та працівників адміністративно-господарського персоналу про можливе скорочення штату та майбутнє вивільнення.

Слід розуміти, що такі заходи — реорганізація навчальних закладів — є вимогою сучасності і, згідно чинного законодавства, органи місцевого самоврядування самостійно визначають доцільність витрачання місцевого бюджету, а кроки з оптимізації учбових закладів є одним із шляхів економії коштів. Крім цього  на учнях такі дії не відобразяться, адже навчальний процес відбуватиметься у звичному режимі (щоправда, світова пандемія навчила українських школярів, у тому числі і якимівських, отримувати знання по-новому — дистанційно).

Відомий і той факт, що, на жаль, кількість учнів не збільшується, а утримання навчальних закладів та великої кількості педагогічних працівників вимагає значних витрат бюджетних коштів, наших із вами — платників податків — коштів. Тож, реорганізація школи є вимушеним шляхом, яким йдуть чимало об’єднаних громад держави. І останнє: треба розуміти, що першу школу не закривають із звільненням усього педагогічного складу, а реорганізовують! Так, історія Першої школи припиняється, але скоро вона почне писатися по-новому і під новою назвою…

Руслан БАЧУРІН

фото автора

Довідково: станом на 2020/21 навчальний рік у Якимівській ЗОШ №1 425 учнів, 55 співробітників, а у гімназії — 550 учнів, 56 співробітників.

З історії ЗОШ №1: заснована у 1882 році як міністерське двокласне училище. У 1924 році реорганізована в семирічну школу. У 1936 році — перший випуск 10 класу, його закінчили 6 юнаків і 8 дівчат. Усі юнаки-випускники загинули в роки Другої Світової війни. У числі вихованців школи у різні роки були Герої Радянського Союзу — В.І.Шабельник, Н.П.Константинов та Г.І.Боярінов.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.