24 марта 2021 Область 386  0 

У день великого торжества православ’я у Бердянську ішов люд хресною ходою


У першу неділю Великого посту, 21 березня, коли відзначається Торжество православ’я, у Бердянську відбулася хресна хода православних вірян. За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія глава Бердянської єпархії владика Єфрем провів колону віруючих і священиків від Нікольського собору, що практично на в’їзді до міста на Мелітопольському шосе, до кафедрального собору Різдва Христового, що у центрі міста.

В урочистій ході воєдино зібралися представники різних парафій Бердянської єпархії. Парафіяни і священики в руках і на грудях несли особливо шановані ікони своїх храмів і помешкань. Якимівщину у хресній ході у головному місті єпархії достойно представили парафіяни Великотернівського Свято-Георгіївського храму на чолі із ієромонахом Арсенієм Кравчуком та  Якимівського Свято-Казанського храму на чолі із протоієреєм Димитрієм Арабаджи. Разом із вірянами всієї єпархії хресною ходою йшли благочинний Якимівщини настоятель Кирилівського Свято-Нікольського храму протоієрей Димитрій Журавель, Радивонівського Свято-Покровського — ієромонах Олександр Цибочкін та Шелюгівського Свято-Андріївського — отець Даніїл Журавель.

У день великого свята — Торжества православ’я — над головами учасників урочистої ходи, благословляючи і освячуючи все місто і жителів його, вознеслися особливо шановані ікони храмів Бердянської єпархії. Віряни Великотернівського храму несли ікону помісного святого новомученика Митрофана Новоданилівського, якимівці із трепетом тримали на плечах велику ікону Казанської Богоматері, а святим отцям Олександру Цибочкіну і Димитрію Арабаджи випала велика честь несіння головної єпархіальної ікони Богоматері «Троєручиці» Бердянської, біля якої у оточенні мандрівних святинь усієї єпархії у кафедральному соборі владика Єфрем відслужив молебень — чин Торжества православ’я. Після завершення спільного молебеня Владика благословив православних і миропомазав присутніх та привітав зі святом кожного учасника хресної ходи.

«Сьогодні ми всі разом піднесли наші молитви про нашу Батьківщину, про мир у державі нашій. Ми дякуємо Богові і за скорботи, і за радості. Сьогодні ми згадуємо події іконоборства, коли були гоніння на церкву Христову. Коли ж віра християнська була затверджена на рівні держави, з’явилися вчення єретиків. Але у VIII столітті на Вселенському соборі затвердили іконошанування і народ православний переміг. Пам’ятаймо історію церкви і бережімо віру у наших серцях, — сказав у недільній проповіді владика Єфрем. — Нині люди потребують православної вірі, шукають дух православ’я. Найкраща проповідь — це свідчення віри. Нехай торжествує віра православна на нашій землі. Бажаю всім фортеці і сил духовних!»

Недільна хресна хода відбулася за узгодженням із місцевою владою і в супроводі правоохоронців, з урахуванням та дотриманням карантинних правил.

У день великого Торжества Православ’я у Бердянську ішов люд Хресною ходою!

Величальними піснеспівами учасники ходи вітали бердянців і гостей міста і тим самим славили Господа нашого Вишнього та укріплялися у власній вірі православній!

Тетяна БЕЛИМЕНКО


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.