3 февраля 2021 Країна, Область, Район, Якимівка 57  0 

Як громади можуть заощаджувати на витратах на енергоносії у бюджетній сфері


27-29 січня 2021 року громадські організації Якимівщини: «СТ-АРТ» та «Якимівська світлиця»  разом із представниками 14-ти ОТГ (10 областей) приєдналися до тренінгу «Енергетична стійкість ОТГ та підтримка жіночого лідерства», який відбувся за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ). Організатори «Експертний центр з питань безпеки — Україна» провели навчально-практичний захід у онлайн форматі. Упродовж трьох днів учасниці активно обговорювали питання енергетичної самодостатності, що сьогодні є надзвичайно актуальними для громад, а також роль та залучення жінок до прийняття рішень на місцях, особливо в частині енергетичних проєктів.

Розпочали із «Прикладних аспектів жіночого лідерства» від Ольги Зелеюк, співзасновниці ГО «Український центр злагоди», яка ознайомила учасниць із різними стратегіями ефективної комунікації та вирішення конфліктів  — тем, актуальних для кожної лідерки. Наталія Слободян, експертка з питань міжнародної співпраці та технічної допомоги у секторі енергетики, у своєму виступі «Міжнародні програми підтримки енергетичних проєктів місцевих громад» поділилась із представницями ОТГ інформацією про можливості долучатись до грантових міжнародних програм, зокрема Horizon Europe, EFSE, GIF, EBSCO SOLAR, GIZ, NED та інших. Учасниці дізнались про платформи для розвитку сталих зв’язків із зарубіжними колегами, а також почули історії успіху українських громад у залучені донорської допомоги.

Експерт Української кліматичної мережі, співзасновник НДО «Екодія» Олег Савицький детально розкрив тему «Від планів дій сталого енергетичного розвитку до дорожніх карт та реальних заходів: як втілювати інтегровану кліматичну та енергетичну політику на місцях» та  роль управління інфраструктурою для сталого розвитку об’єднаних територіальних громад, а також ознайомив учасниць із основними принципами та підходами до реалізації Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК).

Разом із експертом з політики сталого енергетичного розвитку Андрієм Чубиком учасниці ознайомилися із основами первинного аналізу енергетичного міксу на підставі даних і оцінкою необхідних змін для відповідності критеріям сталого розвитку. У ході тренінгу відбулася інтерактивна бесіда про особливості оцінки енергоресурсного потенціалу ОТГ. Під час розкриття теми «Енергоефективність: основа успішності громади» Нестеренко Євгенія представила учасницям основні заходи з енергоефективності та орієнтований бюджет на їх проведення. Тренерка надала інформацію про національні та міжнародні можливості для співфінансування проєктів ОТГ з енергоефективності.

Останній  день тренінгу було присвячено питанням захисту прав споживачів у сфері енергетики — «Правові засади захисту прав споживачів у сфері енергетики». Ірина Пташник поділилася правовою базою та прикладами, як споживачі можуть захищати свої права у суді. Юлія Усенко пояснила, як і коли споживачам взаємодіяти із Регулятором (НКРЕКП) та учасниками енергетичних ринків з метою захисту своїх прав, а коли і в який спосіб варто звертатися до Антимонопольного комітету з питань захисту прав споживачів енергетичних послуг. До тренінгу долучився і запрошений спікер — Андрій Мартинюк із громадської організації «Екодія», він розповів про успішні кейси ОТГ із енергоефективності, використання відновлюваних джерел для побутових потреб споживачів тощо.

За результатами навчань учасниці отримали відповідні сертифікати.

Підготувала Тетяна БЕЛИМЕНКО

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.