17 февраля 2021 Район 68  0 

Природа немає поганої погоди


У минулому номері ми публікували майже апокаліптичний фотоматеріал про негоду, що накрила Якимівщину практично так, як і всю країну у той період. Після різкого потепління із зимовою зливою на нашу територію прийшли  сильні морози. 

Журналісти провели невеликий моніторинг ситуації і от що з’ясувалося. Загалом по всій громаді за пару днів вдалося ліквідувати всі обриви електродротів, які сталися через обледеніння, і відновити електропостачання. За це велика вдячність РЕМівцям, які працювали під час негоди до пізньої ночі. У той же час у деяких населених пунктах чи окремих домоволодіннях через відсутність електрики тимчасово було відсутнє і водопостачання.

Так, за словами старости Таврійського СО Тетяни Зологіної, під час негоди на території округу пара обривів дротів електропередач стали причиною як відсутності світла, так і виведення із ладу електронасосу на водонапірній башті. Нині комунальний сектор округу працює у звичному режимі.

Радивонівський староста Костянтин Михайлов повідомив журналістам, що попередні природні «сюрпризи» їхній округ пережив практично без великих викликів. Через пориви вітру у Мирному пропадала фаза і, як результат, вулиця Шкільна була без електропостачання. Проблема була оперативно ліквідована. Нині староста більше стурбований попередженням синоптиків про можливі сильні снігопади. Бо ж територія округу чимала, а спеціалізована снігоприбиральна техніка відсутня, то ж нині, на випадок «подарунка» від природи, скореговуються спільні дії із сільгоспвиробниками із Мирного.

Володимирівський староста Андрій Азаренков перш за все подякував працівникам КП «Довіра» за належно виконану під час негоди роботу: о пів на восьму ранку понеділка (з ночі після морозу по дощу) дорога між Володимирівкою і Якимівкою була повністю посипана спецсумішшю. За час вирування негоди у окрузі сталося два обриви електродротів, які через день були ліквідовані ремонтними бригадами.

Новоданилівський староста Галина Нікіфоренко теж підтримала колег стосовно того, що хоч жителям Великої Тернівки і частині мешканців Таврії довелося прожити майже добу без світла, а, як наслідок, і без води, в результаті аварій у електромережі, та енергетики якісно справилися із ліквідацією наслідків негоди. Морози не впливають на роботу комунальних служб, головне, щоб не було шквальних поривів вітру та обледеніння.

 У селі М.Горького відключення електроенергії були частковими — серед приватних помешкань і у місцевій школі. Наступного дня РЕМівці все полагодили. «Ми не скаржимося, — підсумовує староста Владислав Шпак, — у інших ситуація була значно катастрофічнішою. А от у нас, у рамках виконання програми соціально-економічного розвитку ОТГ, у понеділок (15 лютого) на адмінспорудах округу, не дивлячись на негоду, встановлено три камери відеоспостереження. Так що працюємо за планом роботи на території.

Такої ж думки (про необхідність додержання плану роботи) і переможненський староста Анатолій Воробйов: «Негоду пережили, готові до зимових змін температурного режиму і сподіваємося на своєчасні попередження від синоптиків. У перший день негоди стався обрив електродроту і, як наслідок, – тимчасова відсутність водопостачання. Нині комунальні служби працюють за  сезонним розкладом».

Не так веселково у негоду було у Чорноземному, де протягом трьох днів староста Андрій Ягнич разом із Вадимом Шанцевим та Едуардом Дідухом розігрівали труби на свердловині по вулиці 40 років Перемоги. Під дією низьких температур труби перемерзали і у результаті були перебої із подачею води споживачам. Після триденної боротьби із природним явищем, було прийнято рішення про перепідключення водопостачання населеного пункту від іншої свердловини. Нині споживачам подається вода із значно вищими показниками «солей», але вона подається  безперебійно.

У Шелюгах у ході  моніторингу  ситуації під час оголошеного підвищеного стану безпеки старостою округу було зафіксовано необхідність збільшення висоти димовідвідної труби на котельні із твердопаливним котлом, від якої опалюється приміщення місцевого поштового відділення і адміністрації старостинського округу. Ця адмінспоруда десятиліттями була без централізованого теплопостачання і от тепер пройшла випробовування справжніми морозами. Старості Аліку Шулякову допомагали Леонід Шпак та Василь Черкалов. Збоїв водопостачання по округу не зафіксовано, якщо не враховувати тривалого витоку води із мережі, на заявку про який Радивонівський комунгосп не може виїхати уже протягом тижня. «Слава Богу, на наявність водопостачання і тиск у мережі це майже не вплинуло, однак  — не по-господарськи», — наголосив староста у телефонній розмові.

Значно більші проблеми були зафіксовані на території Давидівського і Розівського старостинських округів. Ці території отримують електроенергію від однієї підстанції, де під час негоди сталося аварійне відключення. Тож населені пункти обох округів, окрім розівської Зірки, протягом доби були позбавлені електропостачання. За словами старостів Сергія Манаєва і Володимира Милосердова, енергетики доклали чимало зусиль для ліквідації наслідків аварії. Через перебої із електрикою у селах було відсутнє і водопостачання (тимчасово). Морози не стали на заваді комунальникам обох старостатів — усі служби і заклади нині працюють за  графіком. От тільки не обійшлося без курйозів: після ліквідації неполадок, пов’язаних із обледенінням, наступного дня у Червоному знову пропало світло. «Як виявилося, причиною нових незручностей для червонянців стала… кішка, яка за незрозумілих обставин влізла до трансформаторної будки, і знову було зафіксовано аварійне відключення, — розповів староста Володимир Милосердов. — Нині все полагоджено, а от кицю — шкода».

У період негоди і виходу із зони комфорту життя продовжується. І, як показує саме життя, треба бути толерантнішими один до одного. Спеціальних протиожеледних сумішей у кожного із нас, звичайно, вдома немає, а от на випадок обіцяних снігопадів лопати та інший інвентар підготувати не завадить.

Шануймося, ми жителі однієї громади!

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото із місця подій


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.