27 января 2021 Акимовка 84  0 

Якимівські народні обранці вчилися бути ефективними депутатами


Відомо, що місцеву раду формують депутати як представники спільних інтересів кожного мешканця громади. Вони обираються громадянами і безпосередньо від них очікують діяльності на благо усієї громади, щоденної активної праці, системного і комплексного вирішення нагальних спільних завдань. Люди очікують від депутатів допомоги правової і моральної, адже це ті обранці, на яких законом і людським вибором покладено організовувати і забезпечувати поступ у підвищенні якості життя усіх і кожного. Проте знайомою є ситуація, коли депутати не проявляють належної ініціативи, недостатньо організовані, в результаті чого реальна влада переміщується у бік чиновників ради, часто під одноосібним керівництвом голови.

Тож, задля того, аби стати ефективним та результативним депутатом, у рамках проекту «Навчаємо. Обираємо. Голосуємо. Співпрацюємо. Контролюємо» минулого четверга відбувся вебінар-тренінг «Вчимося разом із депутатами (роз’яснення повноважень, прав та обов’язків депутатів, голови, виконавчого комітету ради)». Даний захід для депутатів Якимівської селищної ради нового кликання провели спікери проекту Олена Дружиненко та Тетяна Белименко.

Вони детально розповіли народним обранцям про їхні права та обов’язки, поінформували, що депутат має право офіційно представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади у місцевих органах виконавчої влади, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях з питань, що належать до відання ради відповідного рівня.

Усі присутні разом вчилися правильно оформлювати депутатські звернення та запити на основі реальних прикладів-звернень від громадян — мешканців громади. Задля цього було проведено ділову гру, під час якої депутати розділилися на три групи для підготовки депутатського звернення до органів влади. Із доповіддю про виконану роботу своєї групи перед учасниками та організаторами тренінгу виступили депутатки Тетяна Семендяєва, Анжела Барабаш та Катерина Винник. Після детального аналізу звернень, напрацьованих у групах, депутати аналізували припущені помилки й шукали шляхи їх виправлення. Найактуальнішими проблемними питаннями, які розглядали на тренінгу депутати, стали вивіз сміття зі стихійних сміттєзвалищ, заведення до Якимівки дніпровської води, а також проведення ремонту пішохідної частини вул.М.Патріотів від вулиці Центральної до автостанції.

Присутня на тренінгу квартальна вулиці Миру (мікрорайон Дмитрівка) Юлія Бровенко, під час виступу звернулася до депутатів: «Всім хочеться жити у затишному селищі, а затишок починається із чистоти. Хочу мати плідну співпрацю із обраними депутатами задля найскорішої реалізації всього задуманого».

Подібні заходи будуть продовжуватися, всі бажаючі із числа депутатів нового скликання, які не брали участь у минулотижневому тренінгу, можуть скористатися нагодою потренуватися бути ефективними депутатами.

Захід реалізується за підтримки громадської спілки «Українська асоціація медіа бізнесу» у рамках співпраці із «Фондом Розвитку ЗМІ Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні».

Руслан БАЧУРІН

Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.