25 ноября 2020 Якимівка 51  0 

Професійний підхід до роботи


19 листопада відбулося друге пленарне засідання першої сесії Якимівської селищної ради VIII скликання, яке провів селищний голова Олександр Правосуд. У роботі сесії взяло участь 23 із 26-ти  новообраних депутатів і депутат Запорізької обласної ради Геннадій Шевченко. На порядок денний виносилося 9 питань, що стосувалися організаційно-управлінських повноважень громади.

Затверджено оновлений склад старостів ОТГ

Відповідно до чинного законодавства, депутати одностайним голосуванням припинили повноваження виконуючих обов’язки старост селищної ради попереднього скликання і затвердили Положення про старосту Якимівської селищної ради. Відповідно до змін у законі про місцеве самоврядування, селищний  голова Олександр Правосуд подав на розгляд депутатів список кандидатів на посади старостів.  Кандидатури було запропоновано по 9-ти старостинських округах, без урахування Новоданилівської території, яка після виборів вступила у перехідний період із власним бюджетом до кінця поточного року. Депутати підтримали пропозицію депутата Юрія Шила про індивідуальне голосування за кожну кандидатуру на посаду старости. У ході обговорення запропонованих кандидатур на посаду старост виступили депутати Олександр Зуб (с.Вовчанське), Микола Псьол (с.Радивонівка) і керуючий ТОВ «Агро-Давидівка» Олександр Чекір. Наскрізною тезою їхніх виступів стала пропозиція проводити затвердження старост після проведення зборів на територіях старостинських округів.

У відповідь на звернення Олександр Правосуд повідомив присутнім, що, відповідно до чинного законодавства, призначення старост за поданням селищного голови відбувається вперше. Публічного обговорення кандидатур на посаду старост із жителями громади законами не передбачено. Однак він наголосив: «Після першого кварталу, але не пізніше півріччя, буде підбито перші підсумки діяльності всіх старост по округах, і за результатами буде переглядатися можливість продовження перебування на посаді тих, хто продемонструє низький результат роботи або відсутність зрушень у розвитку території у кращий бік. Це буде стимулювати  старост, затверджених депутатами на сесії. У разі якби старости обиралися на виборах за прямим волевиявленням жителів округів, то вони мали б бути на цій посаді до кінця каденції (перевибори можливі були б лише за постановою Верховної ради, прим ред.), а так, у разі якщо хтось не справлятиметься із покладеним навантаженням, то його обов’язково попросимо залишити обійману посаду». Окремо Олександр Правосуд повідомив зібранню, що з урахуванням публічних запитів жителів старостинських округів у структурі селищної ради передбачено введення посад для представників населених пунктів. Як приклад він навів села Давидівського старостинського округу.

За результатами поіменного голосування шестеро виконуючих обов’язки старост старостинських округів громади знову обійняли свої посади, тільки тепер без додавання «в.о.»: Таврійським старостою обрано Тетяну Зологіну (одноголосно), Чорноземненським — Андрія Ягнича (одноголосно), Горьківським — Владислава Шпака  (одноголосно),  Переможненським — Анатолія Воробйова (одноголосно), Володимировським — Андрія Азаренкова (один «утримався»), Давидівським — Сергія Манаєва (16-ма голосами). На трьох округах змінилися старости: Розівським старостою став Володимир Милосердов (23-ма голосами), Шелюгівським — Алік Шуляков («за» — 20 голосів), Радивонівським — Костянтин Михайлов («за» — 18 голосів).

 Як бачимо, двоє депутатів ради стали старостами і, відповідно чинного законодавства, вони мають скласти повноваження народних обранців. Таким чином на наступній сесії за поданням територіальної виборчої комісії будуть внесені зміни до персонального складу депутатів Якимівської селищної ради 8-го скликання.

Новий склад виконавчого комітету селищної ради

На першій сесії депутати, за поданням голови, одноголосним рішенням обрали Наталю Кузнєцову керуючою справами (секретарем) виконавчого комітету  Якимівської селищної ради.  Також  підтримали ініціативу Олександра Правосуда і одностайним голосуванням затвердили чисельний склад виконавчого комітету селищної ради у кількості 14-ти осіб, тим самим зменшивши кількісний склад виконкому ради попереднього скликання на 13 осіб. Тепер протягом діючої каденції на голову громади разом із його заступниками, секретаря ради, секретаря виконкому та на старост старостинських округів покладено функції із втілення у життя всіх прийнятих на сесіях рішень і програм селищної ради. Після завершення перехідної процедури кількісний склад виконкому збільшиться на представника Новоданилівського округу. Таким чином буде забезпечено представницьку пропорційність інтересів кожної території об’єднаної громади.

Зменшення штатного розпису зекономить пару мільйонів гривень 

На сесії депутати зменшили чисельний склад бюджетних працівників громади із 119 до 108 штатних одиниць, змінивши структуру виконавчих органів Якимівської селищної ради: керівництво ради та виконавчого комітету — 14 штатних одиниць, відділ бухгалтерського обліку та звітності — 5, юридичний  відділ — 2, відділ житлово-комунального господарства, транспорту, комунального майна та благоустрою — 4, відділ земельних відносин — 8, відділ організаційно-кадрової роботи — 12, служба у справах дітей — 2, відділ державної реєстрації — 4, відділ соціального захисту населення — 12, центр надання адміністративних послуг — 5, відділ містобудування та архітектури — 2, архівний відділ — 2, загальний відділ — 24. Самостійні відділи (зі статусом юридичної особи): відділ освіти, молоді та спорту — 3, відділ культури і туризму — 2, фінансове управління — 7.

Лише ці зміни дозволять заощадити близько двох мільйонів гривень бюджетних коштів. Під час подання ініціативи Олександр Правосуд зауважив, що відтепер будуть переформовані вимоги до співробітників відділів і управлінь ОТГ, а оплата праці в першу чергу залежатиме від якості виконання роботи кожним співробітником селищної ради в цілому.

Постійні комісії і перша партійна фракція 

Під час пленарного засідання депутати затвердили положення про депутатські комісії, проголосували за утворення п’ятьох постійних комісій, а також обговорили і затвердили склад кожної комісії. Остаточний персональний склад депутатських комісій буде встановлено після входження до ради двох нових за черговістю депутатів замість старостів, обраних із числа депутатів.

Головуючий на сесії Олександр Правосуд повідомив присутнім, що депутати від політичної партії Володимира Буряка «Єднання» вирішили створити депутатську фракцію політичної партії Володимира Буряка «Єднання». Очолюватиме фракцію депутат Анжела Барабаш. Окремо Олександр Правосуд закликав депутатів від інших політсил також, по можливості, створити депутатські групи чи фракції. За його словами,  таким чином у міжсесійний період можна буде із представниками різних політичних сил оперативно погоджувати нагальні питання для подальшого розгляду їх на наступних пленарних засіданнях. Позитивний досвід такої співпраці у органах місцевого самоврядування на Якимівщині напрацьований депутатським корпусом Якимівської районної ради сьомого скликання.

Оперативно і результативно депутати розглянули всі питання першої сесії Якимівської селищної ради Мелітопольського району Запорізької області. На пленарному засіданні були присутні керівники організацій, установ, підприємств різних форм власності громади, представники ЗМІ і громадськості. Місцеві активісти соціальних мереж, присутні у залі, вели відеотрансляцію пленарного засідання. Одразу після завершення сесії у соцмережах відбулося жваве обговорення загальної роботи депутатів і прийнятих рішень. Серед них узагальнюючим можна виділити пост жителя Давидівки: «Руслан Трофименко: Посмотрел сессию, впечатляет. Поддерживаю своих земляков, но и Голова видно, знает что делает. Теперь старостаты будут работать на РЕЙТИНГ? Вопрос — по каким критериям и кто будет оценивать эти рейтинги?»

Підготувала Тетяна БЕЛИМЕНКО

фото автора

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.