21 октября 2020 Якимівка 100  0 

Перші кроки громадського бюджету


Громадський бюджет Якимівської селищної ради нарешті запрацював і у Якимівці. Перша спроба пройшла результативно. Із восьми заявок переміг проєкт дитсадка «Топольок» — встановлення вуличних дитячих багатофункціональних будиночків для малечі у кожній групі.

Автори решти 25-ти проєктів по громаді  і їхні групи підтримки сподіваються, що всі проєкти, подані на розгляд робочої групи, виконкомом ОТГ будуть включені до програми соціально-економічного розвитку  на найближчу перспективу. Адже кожна заявка ще на етапі подачі отримала підтримку мінімум десяти жителів громади. Правда, у Якимівці під час голосування  на стадіоні «Колос» два із восьми проєктів отримали підтримку 4 і 9 осіб…, хоча на старті у заявках було по десять і більше підписів. На жаль, ті особи, які поставили підписи і не прийшли проголосувати, напевно вирішили, що достатньо їхньої домашньої згоди, але… Були й такі наші земляки, які довідавшись про результати голосування через соцмережі, висловили незадоволення вибору більшості, які не полінувалися і прийшли на стадіон із паспортами, щоб підтримати проєкт, який найбільше їм сподобався. Реєстрацію пройшло 211 осіб, всі проголосували за обраний проєкт.

У результаті 51 голос небайдужих жителів Якимівки вирішив долю 50 тисяч гривень. 8(!) голосів вирішили долю переможця (на другому місці — спорт площадка для дітвори із «опытной» — 43 голоси). Ось так ми самостійно можемо вирішувати, куди направити частину бюджетних коштів.

«Светлана Беляева:Раньше для каждой группы был отдельный павильон, куда они делись? Лучше бы в поселке сделали что то, хотя бы восстановили фонтан возле бывшей черепашки

Ирина Костанян: Отдельные павильоны для каждой группы никуда не делись. Цель нашего проекта на всех площадках поставить детские игровые домики, которые помогут малышам максимально развивать свой творческий потенциал.

А если Вы хотите восстановить фонтан, то могли бы написать свой проект развития, привести людей, которые бы проголосовали за него и тогда, если бы победили, фонтан был бы восстановлен.

Мало чего-то хотеть и при этом ничего не делать!

Программа развития для всех жителей посёлка и каждый мог поучаствовать, но инициативу проявили 7 человек.»

Така переписка відбулася одразу після завершення голосування. Приємно, що на незадовільні відгуки про результати голосування, активні учасники Громадського бюджету радять всім незадоволеним спробувати власні сили і привести до перемоги кращий проєкт. Дасть Бог і наступного року буде оголошено конкурс проєктів за програмою Громадський бюджет, і вже більше бажаючих  напишуть проєкти, достойні фінансування із бюджету громади за рішенням жителів громади!

Слідкуйте за публікаціями  нашими публікаціями. І тоді першими довідаєтеся, коли буде втілено проєкт-переможець від «Тополька» і ще 9 проєктів-переможців по старостинських округах.

Вподобаний автором проєкт не набрав переможну кількість голосів, але щиро вітаю всю громаду із першими перемогами проєктів на кожній території!

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото Руслана Бачуріна

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.