28 октября 2020 Якимівка 653  0 

Місцеві вибори-2020 (перші результати)


25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Вперше ці вибори проходили за новим адміністративно-територіальним поділом. Жителі Якимівської і Кирилівської об’єднаних громад обирали депутатів місцевих рад: Запорізької обласної, Мелітопольської районної, Кирилівської та Якимівської селищних рад, а також селищних голів обох громад.

Усі виборчі дільниці вчасно розпочали діяльність з урахуванням протиепідемічних заходів — безконтактний температурний скринінг, антисептик, разові перчатки і медичні маски на вході. На більшості дільниць робочі місця членів виборчих комісій були відгороджені захисним плівковим екраном або розміщувалися із урахуванням соціальної дистанції. На кожному столі був розміщений антисептик. Чергові кулькові ручки були на столах і у виборчих кабінках, але більшість виборців користувалася власними ручками, як і власними засобами індивідуального захисту в умовах адаптивного карантину.

Явка виборців на виборчі дільниці по Якимівській  громаді  виявилася найнижчою за останні 10 років — 35,64% від загального числа зареєстрованих виборців. У Кирилівській ОТГ — 43%. По Запорізькій області — 33,83%. На загальнодержавному рівні  цей показник складає 35,94%. У 2015 році на аналогічних місцевих виборах явка була суттєво вищою, тоді на виборчі дільниці прийшло 46,5%. На минулорічних виборах до Верховної Ради проголосувало 49,3% виборців.

З урахуванням кількості виборців, вибори селищних голів обох громад відбулися в один тур. Кирилівська територіальна виборча комісія вже назвала персональний склад депутатів селищної ради і переможця на пост селищного голови — Іван Малєєв очолюватиме Кирилівську селищну раду наступні п’ять років. Установча сесія має відбутися 5-ого або 10-ого листопада.

Складнішим виявився процес підрахунку результатів виборів у Якимівській селищній раді. Останні протоколи від Зірківської дільничної виборчої комісії надійшли до ТВК о 20-ій годині вечора 26 жовтня (рівно через добу після закриття виборчих дільниць). На момент, коли верстався номер, за попередніми підрахунками перемогу у боротьбі за пост селищного голови отримав Олександр Правосуд (2045 голосів). До трійки лідерів увійшли Валентина Громихіна (1868 голосів) і Максим Забара (1753 голоси). Аутсайдером виборчих перегонів на посаду селищного голови виявився Тимофій Курочкін (209 голосів), далі за зростанням виборчих вподобань: Василь Дедушев (334), Анатолій Пилипчук (400) і Олексій Тимків (569). Якимівська ТВК продовжує роботу із встановлення 5% прохідного бар’єру для політичних партій-учасників виборів та кількості мандатів кожної політсили, які будуть представлені у новому депутатському складі Якимівської селищної ради VIII скликання.

Згідно чинного виборчого законодавства, останній день оголошення результатів  місцевих виборів — 6 листопада 2020 року.

Слідкуйте за публікаціями.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото Руслана Бачуріна


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.