16 сентября 2020 Район 830  0 

Злісний хуліган безкарно тримав у страху ціле село


Із  криком надії знайти законну управу на злісного хулігана, який  без будь-яких приводів задирається із односельцями, постійно лупасить співмешканку — матір уже двох його дітей,  до редакції «СТ» звернулася місцевий депутат Марина Перепелка. Почала вона свою розповідь зі слів: «Порадьте нам канал телебачення і підкажіть його реквізити. Хочемо  просити у телевізійників допомоги у пошуку управи на хулігана, який через безкарність, у т.ч. і з боку правоохоронних органів, погрожує всім і вся у селі. Ви, напевно, чули  про нашу сільську складну родину?

Нещодавно цілим селом всіма правдами й неправдами переховували у лікарні молоду жінку із трьома дітьми, одне з яких тижневе немовля, від співмешканця-нелюда. Але пройшов час, вони помирилися і постраждала на той час жінка забрала заяву із відділку поліції. А тепер вчора  (у неділю — прим ред.) цей нелюд так побив односельця, що ми усім селом молилися Богу, щоб швидка встигла надати допомогу. Медики встигли, відвезли потерпілого до хірургії із рваними відкритими ранами на обличчі і голові. А от поліція їхала до села аж дві із половиною години. І що ви думаєте? Не поліція ставила запитання порушнику закону, а він сам нагло і голосно так говорив, щоб чули односельці: «А что вы, господа офицеры, приехали сюда? Мне ведь все равно ничего не будет!»…

І яке ж було наше розчарування, коли зранку ми знову почули голос розбишаки, який ходив по селу і насміхався із нас усіх!….»

Після почутого редакційники зателефонували до Якимівського відділення нацполіції, де нам розповіли про демократичність сучасного законодавства і необхідність письмової заяви про скоєння злочину від постраждалого. «А такої заяви від потерпілого вчора не поступало, — повідомив телефоном підполковник Попов. — Проте, саме зараз буде розгляд пригод за вчорашній день, уточнимо!»

Через пару годин до редакції знову зателефонували: «Дякуємо за ваш дзвінок. Слідчо-оперативна група у лікарні опитала потерпілого і той написав заяву про злочин, скоєний проти нього». І додали, що звечора він перебував у травматичному шоковому стані, тому на камеру відмовився заявляти на свого кривдника. Заява потерпілого внесена до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань (№). Уже відкрито провадження у кримінальній справі за статтею 125 ККУ. Зараз наші працівники виїздять на затримання підозрюваного у скоєнні злочину.

Із полегшенням видихнули всі у редакції. А як же? Розгнузданий дебошир нарешті отримає по заслугах, а шевченківці таки переконаються, що їхні права охороняються, і відновлять добре ставлення до правоохоронців. Однак знову сталося не на користь потерпілого і його земляків — коли правоохоронці приїхали затримувати порушника закону, його слід у селі уже і охолонув, він утік. Чи хто попередив, бо недарма ж він весь час вихвалявся своїми родинними зв’язками у правоохоронній системі (такої думки переважна більшість жителів села, прим.ред), чи й насправді злякався скоєного (таку версію висуває його співмешканка). Правоохоронці того дня провели опитування свідків і почали  пошукові заходи.

Довідково: Ст.125. Умисне легке тілесне ушкодження

  1. Умисне легке тілесне ушкодження — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
  2. Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності, — карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Стаття 125 із змінами, внесеними згідно із Законом №270-VI від 15.04.2008

Із судової практики: Навіть за легкі тілесні ушкодження або побутовий злочин можна отримати судимість за ч. 1 ст. 125 КК України (вирок Жовтневого райсуду м.Харкова від 6 грудня 2016 р. у справі №639/4583/16-к). Детальніше: tps://protocol.ua/ua/virok_navit_za_legki_tilesni_ushkodgennya_mogna_otrimati_sudimist_abo_pobutoviy_zlochin_za_ch_1_st_125_kk_ukraini/

Підготувала Тетяна БЕЛИМЕНКО


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.