23 сентября 2020 Якимівка 26  0 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ (Відповідь газеті «СТ»)


На Вашу статтю «Діджиталізація соцвиплат у окремо взятій ОТГ» («СТ» №38 від 16.09.2020 р.) повідомляємо наступне.

  1. До реформування 2017 року в управлінні Пенсійного фонду в Якимівському районі працювало 33 співробітники, при цьому безпосередньо обслуговування громадян здійснювали 6 спеціалістів. Станом на 11.09.2020 р. у штаті Якимівського сектору обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області нараховується 8 осіб, з яких обслуговування громадян здійснюють 2 спеціаліста, із них один спеціаліст перебуває у відпустці, а один здійснює прийом. Це дійсно створює чергу, оскільки кількість відвідувачів значна і на кожного відвідувача, в залежності від складності питання, необхідно витратити від 15 хвилин до 1,5 годин часу. При цьому кількість пенсіонерів на території майже не змінилась у порівнянні із 2017 роком і становить 8,6 тисяч осіб.
  2. Якимівський сектор обслуговування громадян Головного управління ПФУ в Запорізькій області не є самостійною юридичною особою, він як структурний підрозділ виконує нормативні акти вищого рівня. Зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 р. №500 та відповідним наказом Пенсійного фонду України від 22.06.2020 р. №49 на період дії карантину встановлений графік роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер із 10-00 до 19-00, у п’ятницю — із 10-00 до 17-45. Зазначений графік розміщений на видному місці біля входу до приміщення.
  3. У зв’язку із карантином та обмеженням входу до органів Пенсійного фонду обслуговування громадян здійснюється за попереднім записом за телефоном (06131) 9-15-67. Оголошення надруковане великим шрифтом і розміщене на вхідних дверях.
  4. Постановою правління Пенсійного фонду України від 20.02.2017 р. №2-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 12 травня 2017 р. за №598/30466, затверджений Порядок надання в електронній формі інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування органам праці та соціального захисту населення. Даним порядком передбачене надання інформації на центральному рівні в електронній формі для органів праці та соціального захисту населення для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та субсидій.
  5. Стосовно не укладення угоди між управлінням ПФУ і Якимівським ЦНАПом:
  • Якимівський сектор не є юридичною особою, повноваження щодо укладання угод є у Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області;
  • Якимівський ЦНАП не має доступу до електронних баз даних Пенсійного фонду України і може бути лише посередником між громадянином і органом Пенсійного фонду.

Виходячи із вище сказаного, рекомендуємо відвідувачам, які звертаються до Якимівського сектору обслуговування громадян:

  • у повній мірі використовувати можливості попереднього запису на прийом, мешканцям смт Якимівка пропонуємо звертатись у післяобідній час;
  • громадянам, які користуються Інтернетом, пропонуємо використовувати веб-портал Пенсійного фонду portal.pfu.gov.ua

Використання цього сервісу дає змогу отримувати необхідні довідки взагалі без відвідування органів Пенсійного фонду.

З повагою, Завідувач Якимівського сектору обслуговування громадян Костянтин СОКОЛ (06131)-6-13-55


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.