16 сентября 2020 Якимівка 366  0 

Діджиталізація соцвиплат у окремо взятій ОТГ (ФОТО+ВІДЕО)


Про черги на сходах у якимівському пенсійному мова піднімалася і раніше. Фото із людьми похилого віку, які, прийшовши за довідкою, сидять на сходах під зачиненими на ключ дверима, облетіла соцмережі, але на тому все й затихло. Черги не зникли, а лише побільшали. Тепер із липня до пенсіонерів і кандидатів до цієї категорії добавилися матері-одиначки, представники отримувачів соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

У п’ятницю до редакції зайшла молода жінка із проблемою: де шукати правди і управи на працівників місцевого сектору пенсійного фонду? Тетяна із с.М.Горького, ледь стримуючи емоції, повідала, що вона ось уже 2,5 години простояла на сходах під пенсійним за довідкою ОК-5, яка їй потрібна для УСЗН для нарахування допомоги одинокій матері. За цей час тут же зібралося до десяти відвідувачів. Усі вони тулилися вздовж стінки і біля міжповерхового підвіконня. Старенькі люди, не витримуючи, сідали просто на сходи. Із-за зачинених дверей декілька разів виходили працівники «на перекур» на вулицю. За їхніми словами, вони із інших відділів, а не з того, де приймають документи на довідку. «Чи виходила на перекур та відповідальна особа, яка сидить у потрібному відділі, я  не знаю, — продовжувала свою розповідь Тетяна, — але за дві із половиною години наша черга просунулася вперед лише на пару осіб. У черзі почали нервуватися, бо через одного люди приїхали із сіл і вже скоро треба було поспішати на маршрутку додому. Так от, чого я прийшла до газети — хочу через неї отримати відповідь від начальника якимівського пенсійного: чому у податковій я за 5 хвилин замовила довідку для собезу, а у підпорядкованому йому підрозділі за дві із половиною години навіть не змогла подати заяву? Чому вони, сидячи у начальницьких кріслах, не дозволили нам пройти у коридор і приймальню, які обставлені пречудовими меблями (була раніше у пенсійному — уточнила наша співрозмовниця), або чому не виставили хоча б декілька стільців для пенсіонерів на міжповерхові площадки? На підтвердження своїх слів я записала відео черги  і дідуся, що сидить на сходах…

До начальника зайти я не змогла через те, що двері зачинені. І тепер прошу вас мені допомогти отримати відповіді на мої запитання», — завершила свій монолог Тетяна.

Емоції переповнювали нашу відвідувачку. По гарячих слідах  журналісти зв’язалися із управлінням соцзахисту  Якимівської РДА. Начальник управління В’ячеслав Сєводнєв скерував наш дзвінок на начальника відділу Тетяні Демченко, яка нам повідомила наступне: «Із липня змінилися правила нарахування соцвиплат одиноким матерям і отримувачам державної допомоги із малозабезпечених сімей. Тепер під час призначення допоміг враховуються усі доходи родин і необхідно мати пенсійні відрахування. Відповідно до нововведень, набувачі соцдопомоги мають звернутися до відділу УСЗН із заявою. Необхідне підтвердження матеріального стану родин повинно відбуватися автоматично у режимі документообігу між державними структурами (діджиталізація, прим. ред.). Однак від початку роботи нова програма працює дуже не коректно. Дані із фіскальної служби надходять із врахуванням сум податку на доходи фізичних осіб, тим самим завищуючи суми доходів. А із пенсійного фонду зовсім не «підтягуються». Щоб швидше проводити нарахування соцвиплат, ми пропонуємо заявникам самостійно взяти необхідні довідки у відповідних структурах. Наші працівники вручну вносять дані заявників і таким чином ми прискорюємо оформлення призначень.

Як показує практика, у наших заявників із довідкою про доходи проблем немає, а от із формою ОК-5, на жаль, не склалося. Але вплинути на ситуацію ми не в змозі. На сьогоднішній день в управлінні перебуває 278 справ, не завершених через відсутність необхідних для призначення допомоги даних. Можу сказати, що деякі споживачі наших послуг їздять за довідками ОК-5 до Мелітополя, там, кажуть, легше їх отримати. Як бачите, ми нікого не примушуємо надавати нам додаткові довідки, але задля прискорення нарахувань і відповідних виплат державної допомоги заявники збирають пакет документів самостійно».

Через пару годин пані Тетяна уже зателефонувала до редакції, подякувала журналістам за те, що вислухали і не відмахнулися, і повідомила, що у неї виявилася нагода того ж дня потрапити до Мелітопольського відділення ПФУ, де вона без проблем отримала роздруківку заповітної довідки без будь-яких проблем!»

Мали ми телефонну розмову і з начальником Якимівського сектору Мелітопольського управління ПФУ Костянтином Соколом, який на той момент перебував на лікарняному. У ході спілкування у нас виникло ще більше запитань до державного службовця. І тому пропонуємо йому відповісти нашій співрозмовниці письмово через газету «Слово трудівника». Сподіваємося, що до виходу наступного номеру управлінці встигнуть підготувати офіційну відповідь. Заодно сподіваємося дізнатися, чому до цих пір не укладено угоду між Управліням ПФУ і Якимівським ЦНАПом про надання послуг. Пару років тому, коли ЦНАПівці напрацьовували свій пакет послуг, особисто Костянтин Вікторович запевняв і депутатів районної ради, і присутніх на апаратній нараді РДА про достатність можливостей у Якимівського підрозділу ПФУ безперебійно  обслуговувати жителів району. Так, може, таки слід повернутися до цього питання?

Далі буде.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото і відео Тетяни із с. М.Горького


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.