26 августа 2020 Район 396  0 

За тиждень одинадцять позитивних тестів на COVID-19


Журналісти «СТ» вирішили уточнити інформацію, яка у святкові дні заполонила районний інформпростір: у одному із дитсадків закрили групу із-за коронавірусу у двох дітей!

Ми терміново зв’язалися із завідувачкою закладу і вона повідомила наступне:

  • На минулому тижні у однієї із помічниць вихователя у двох її власних дітей (17-ти і 14-ти років) піднялася температура і почервоніло горло. Мати виявилася настільки відповідальною особою, що одразу зателефонувала сімейній лікарці. Та, саме була у відпустці, порадила звернутися до молодої лікарки, яка перебувала на заміні. Мати відвела дітей на огляд до лікарки, а та порекомендувала обом дітям здати аналізи на COVID-19. Сказано-зроблено! І за добу обидва ПЛР тести виявилися позитивними. Наша працівниця теж здала аналізи і вже зараз можу повідомити, що вони негативні. Тепер вона перебуватиме на самоізоляції необхідні 14 діб. Група, де працювала згадана контактна особа, закрита. Діти і вихователь вдома під дистанційним спостереженням. Весь дитячий заклад працює у звичайному режимі. Всі батьки поінформовані про ситуацію у групі, де працює контактна особа, — сказала телефоном завідувачка ЗДО «Топольок» Ірина Костанян.

У зв’язку із тим, що згадувані хворі, одразу почали приймати ліки, рекомендовані лікарем, і їхній стан такий, що не потребує госпіталізації, обоє підлітків проходять курс лікування вдома на самоізоляції. На сьогоднішній день вони є носіями вірусу. Разом із ними на самоізоляції залишається і їхня матуся. Термін ізоляції 14 діб. Далі повторний аналіз ПЛР. І лише після повторного негативного тесту згадані особи зможуть приступити до роботи чи навчання.

Шановні земляки! Як бачимо увага і відповідальність матері та професіоналізм лікарки забезпечили вчасне виявлення підступної хвороби і убезпечили оточуючих від поширення вірусу COVID-19!

***

За інформацією «Азовського МВ ДУ «ЗОЛЦ МОЗ України» станом на 9:00,  25.08.2020 року у Якимівському районі зареєстровано – 25 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції в тому числі: у с.Вовчанське – 1, в с.Радивонівка – 7, у смт Якимівка — 17. Одужало восьмеро осіб. Госпіталізовано 9 хворих. Вагітна жінка проходить курс лікування у пологовому будинку №4 м. Запоріжжя, визначеного опорним для лікування хворих із підтвердженою корона вірусною інфекцією. Шестеро направлені на лікування у Мелітопольському інфекційному госпіталі, а двоє у інфекційному відділенні Якимівської ЦРЛ. Решта восьмеро осіб проходять курс лікування в умовах самоізоляції вдома під дистанційним супроводом сімейних лікарів і наглядом правоохоронців.

У всіх підтверджених випадках коронавірусної інфекції проводиться епідеміологічне розслідування, визначається коло контактних осіб, які спостерігаються лікарями протягом 14 діб в режимі самоізоляції, лабораторно обстежуються і тільки після закінчення медичного спостереження та отримання негативних результатів лабораторного обстеження допускаються до роботи або відвідування дитячого закладу. У всіх вогнищах у повному обсязі здійснені дезінфекційні та необхідні протиепідемічні заходи.

З метою запобігання виникненню нових випадків захворювань на коронавірусну інфекцію нагадуємо, що на фоні послаблення карантинних заходів єдиним заходом профілактики є дотримання маскового режиму, соціальної дистанції та ретельної гігієни рук.

Увага! При появі будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції зателефонуйте своєму сімейному лікарю. У разі якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів, з’являться сухий кашель, утруднене дихання або задуха – негайно викликайте «швидку» допомогу

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.