5 августа 2020 Район 194  0 

По двісті тисяч гривень на розвиток бізнесу на селі


У понеділок, 3 серпня 2020 року, стартував конкурс у рамках ПРОГРАМИ ООН ІЗ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗБУДОВИ МИРУ для започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств на території Донецької, Луганської областей та окремих районів Запорізької областей, серед яких Якимівський район.

У кінці липня Якимівська РДА організувала зустріч місцевих сільгосптоваровиробників та представників влади,  які зацікавлені у розвитку підприємництва на території району, із представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації  ООН (ФАО). Захід відбувся із дотриманням санітарних вимог, ФАО забезпечило учасників масками та дезинфікуючими засобами.

Голова районної ради Юрій Шило поінформував присутніх про позитивний досвід роботи громадських організацій на той час Давидівської, Переможненської, Чорноземненської і Таврійської сільрад у рамках проекту «Місцевий розвиток направлений на громаду» у період 2012-2015 років. І висловив впевненість у тому, що нині крупні сільгосптоваровиробники району і невеликі фермерські господарства району повинні зацікавитися фінансовою підтримкою сільського господарства з боку європейських партнерів.

Заступник голови райдержадміністрації Роман Селищев акцентував увагу на відкритті можливостей для співпраці жителів сільської місцевості, які самостійно обробляють земельні ділянки. Тим більше, що серед маститих сільгосптоваровиробників присутніх у залі були і самозайняті особи, які обробляють невеликі земельні наділи.

Секретар Якимівської селищної ради Максим Забара повідомив присутнім, що саме зараз активісти громадськи[ організацій та ініціативних груп ОТГ беруть участь у навчальних тренінгах із підготовки грантових пропозицій і самостійно пишуть заявки на участь у інших грантових конкурсах. Тож громада нині перебуває у очікуванні конкурсного відбору у рамках Програми ООН із громадської безпеки.

Експертка  ФАО Тетяна Бривко ознайомила присутніх-потенційних учасників — із умовами конкурсу і детально, на прикладах, продемонструвала інструкцію заповнення самої заявки і описових розділів бізнес-плану. Експертка  наголосила, що максимальна сума гранту еквівалентна 6500 євро за курсом національного банку на момент видачі. Претенденти на участь у конкурсі можуть розраховувати на фінансову допомогу для розвитку існуючого або для започаткування власного бізнесу від пари тисяч до майже двохсот тисяч гривень. Обов’язковою умовою є власний внесок не менше 25% затребуваної суми гранту. Однак, ця сума не обов’язково має бути у грошовій формі. У заявці можна передбачити власний внесок у формі безоплатної роботи або використання власної техніки. Наприклад, — говорила Тетяна Бривко, — заявник хоче за рахунок гранту придбати сучасну сівалку для точного і економного висіву зернових чи олійних культур, а трактор, з допомогою якого буде проводитися посівна, стане власним внеском. Власна праця, обрахована у гривнях, теж може бути власним внеском для виконання умов гранту.

Під час заходу місцеві аграрії засипали консультантку практичними запитаннями стосовно підприємницьких можливостей у рамках конкурсу від Програми ООН із відновлення та розбудови миру. На всі запитання пані Тетяна надала зрозумілі відповіді.

Додаткову безоплатну консультаційну допомогу або співпрацю на договірних умовах усім бажаючим взяти участь у грантовому конкурсі запропонувала представниця Офісу перспективного розвитку із Запоріжжя Ірина Деркач.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Основні вимоги до учасників грантового конкурсу:

 1. Гранти надаються виключно для створення, відновлення та розширення мікро-, малого та середнього бізнесу в межах цільових територій повнолітнім, дієздатним та правоздатним громадянам України, що постійно проживають на цільових територіях.
 2. Грантова підтримка надається для реалізації бізнес-проектів, що спрямовані на відновлення чи розширення бізнесів по окремих напрямах:
 • Виробництво зернових та олійних культур
  • Виробництво овочів, фруктів та ягідних культур
  • Виробництво яловичини та молока коров’ячого
  • Виробництво продуктів харчування – як переробка власної сільськогосподарської продукції
 1. Максимальна сума одного гранту: до 6500 євро в гривневому еквіваленті. Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію бізнес-плану у розмірі не менше 25% від вартості проекту (у грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо).
 2. Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-планів, поданих на конкурс, на наступні напрямки:
  • закупівля обладнання, необхідного для початку виробничої діяльності;
  • залучення додаткового персоналу для розширення бізнесу;
  • оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
  • первісна закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг; тощо.
 3. Для отримання гранту претендент, який стане переможцем конкурсу, має вести свою діяльність як фізична особа — підприємець або юридична особа. При поданні бізнес-плану претендент може займатися агровиробництвом як особисте селянське господарство, але після визначення його переможцем конкурсу для отримання гранту зобов’язаний юридично оформити свою підприємницьку діяльність та відкрити рахунок підприємця, на який будуть перераховані кошти гранту..
 4. Грантоотримувачі мають впровадити свої бізнес-плани протягом 60 днів після отримання коштів, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-плану та законодавства України, та подавати звіти згідно умовам грантових угод. Процес впровадження ретельно контролюється Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.
 5. Прийом заявок до 3 вересня 2020 року.

Додаткова інформація телефонами: 050-482-84-82, електронною поштою tetyana.zaugolnikova@fao.org  або 093-545-35-54 (офіс перспективного розвитку).

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.