8 июля 2020 Якимівка 61  0 

Поточний тиждень розпочався із температурного рекорду!


Згідно даних сайту sinoptik.ua, поточний тиждень для Якимівки почався із температурного рекорду. Цього понеділка (до того, як раптово розпочався літній дощ) температура у селищі таки сягнула позначки +38 у тіні. Це найвищий показник за останні 130 років! До поточного року максимальна температура дня — 6 липня — була зареєстрована у 1999 р. +34,6 С, а мінімальна у 1960 р. — всього +11,6 С.

Якщо вірити сайту погоди, наступні дні цього тижня не будуть настільки спекотними, як понеділок.

Підготував Руслан Бачурін

***

Бюлетень стану погоди у Якимівці за червень 2020 року

За спостереженнями протягом кількох років, червень 2020 р. був найбільш спекотним порівняно із аналогічними періодами, починаючи з 2008 року.

Гадаю, читачам «СТ» буде цікаво дізнатись про погодні сюрпризи у помісячних бюлетенях, тому хочу познайомити їх з основними показниками погоди у червні місяці:

  • Основний показник кількості надходження тепла на місцевість — сума середньодобових температур — становив +8130С. Цій сумі відповідає і найвища середньодобова t = 27,10С;
  • Велика спека > 300С спостерігалась 22 дні, у т.ч. найвища t = 380С припадає на 10 та 18 червня поточного року, це своєрідний місячний рекорд спеки;
  • Протягом 24 днів спеку супроводжували сухі гарячі вітри підвищеної швидкості;
  • Протягом місяця було 14 безхмарних та 8 малохмарних днів із високою сонячною радіацією;
  • За місяць випало 3 дощі середньої інтенсивності (1, 24 та 29 червня) та 1 незначний дощик. Грунт практично залишався сухим.

Наростання спеки, збільшення кількості гарячих вітрів і сухості атмосфери пов’язані із глобальним потеплінням на планеті Земля.

Далі буде…

Василь Коваленко, смт Якимівка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.