15 июля 2020 Район 186  0 

Із чиєї кишені платити за медогляд


Це питання набуло досить гучного резонансу по всьому району…, але тільки на кухнях та на «сарафанному» радіо. Багато знайомих педагогів і найманих працівників, яким щороку слід проходити медичні огляди, і ті, кому посміхнулася вдача працевлаштуватися, із обуренням висловлювалися про розміри вартості медичних послуг.

Про ініціативу ЦРЛ вони довідалися із районки. На журналістські пропозиції письмово висловити власне бачення вирішення питання і зауваження не відгукнувся ніхто. Регуляторна політика у роботі органів місцевого самоврядування передбачає інформування населення про майбутні рішення. З огляду на це редакція «СТ» надрукувала повний перелік пропозицій стосовно складових і ціни медичних послуг для обговорення жителями громади і внесення своїх пропозицій стосовно доцільності і розміру вартості місцевих медпослуг. Але, як стало достеменно відомо, жодних письмових пропозицій і заперечень до апарату селищної ради не надходило. Однак протягом місяця, даного на обговорення, було зменшено розмір рентабельності медичних послуг із 25% до 12. На останньому засіданні виконавчого комітету Якимівської селищної ради (17.06.2020 року) затверджено прейскурант медичних послуг від НКП «Якимівська ЦРЛ».  Тож маємо: медогляд на отримання медичної довідки водія: жінки — 376,60 грн., чоловіки — 361,16 грн.; для дозволу на носіння зброї — 330,63 грн.; медогляд попередній (під час працевлаштування) та періодичний (щорічний) для  жінок — 497,57 грн., чоловіків — 461,86 грн.; такий же медогляд для представників шкідливих професій для жінок — 533,35 грн., для чоловіків — 497,70 грн.

Пізніше на сесії селищної ради депутати і наші журналісти поцікавилися із яких джерел будуть оплачуватися медичні огляди освітян і яка кількість жителів району звертається за такою послугою до медичного закладу. Стосовно освітян ситуацію прокоментувала начальник відділу освіти, молоді та спорту селищної ради Марина Сушко: 750 працівників галузі потребують проходження щорічних медоглядів. Зараз   разом із селищною радою проводяться перемовини стосовно можливості використання кожним навчальним закладом громади коштів за кодом на оплату послуг. Але тут чимало нюансів, починаючи із того, що приймати рішення стосовно того, на які послуги витрачати кошти, зможуть самі заклади. До того ж частина працівників навчальних закладів пройшла процедуру медогляду і уже самостійно оплатила послугу. А як оплачувати за медогляд решті: через тендерну процедуру чи без неї? Запитань більше ніж відповідей на них.

Генеральний директор НКП Валерій Строкань на сесії повідомив, що медичних оглядів потребують не лише працівники бюджетної сфери. Як уточнили наші журналісти у завідуючого відділенням консультативної поліклініки КНП «Якимівська ЦРЛ» Дмитра Мороко, за минулий рік медогляд пройшло майже 4 тисячі осіб, без урахування військовозобов’язаних осіб (приписка/виписка, військові збори і т.ін.), призовників/резервістів та абітурієнтів. Так що ще можна додати до  півтори тисячі жителів району.

Як бачимо, тепер платити за медогляд доведеться уже звично, як і у попередні роки  лабораторному центру за аналізи, і до того ж райлікарні за огляд спеціалістів. Будьмо готовими до раніше непередбачуваних витрат.

Тетяна БЕЛИМЕНКО


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.