21 апреля 2020 Район 123  0 

Вчасно отримана інформація допомогла ближньому


Ознайомившись із матеріалами районної протиепідемічної комісії («Консолідація усіх зусиль — запорука успішної боротьби із вірусом» №15 від 8.04.2020), до редакції «СТ» звернулися одразу дві мешканки райцентру, вони вирішили повідомити про вкрай скрутне становище знайомих землячок. Надія Степанівна, не шукаючи телефонів посадовців, зателефонувала на мобільний редакції і попросила допомоги своїй 69-річній сусідці Валентині: «Вона разом із хворим сином із доходу має тільки мінімальну пенсію. Дуже важко перезимували — газопостачання відрізане за борги, пенсії не завжди вистачає на їжу і ліки. Тож я подумала, може, зараз, у період карантину, офіційні органи зможуть допомогти моїм сусідам. Куди телефонувати — я не знаю, але впевнена, що газета не залишиться осторонь чужої біди», — завершила свій монолог  жінка.

Далі вона повідомила власні дані і координати сусідки. Трохи згодом уже моя  сімейна лікарка торкнулася теми необхідності допомоги у період карантину малозабезпеченим жителям. І повідала історію ще однієї пенсіонерки, яка теж проживає із сином із дуже важким захворюванням. Таким людям зазвичай призначають інвалідність, але у родини немає фінансової можливості пройти курс обстеження і лікування у обласному центрі для підтвердження тієї ж інвалідності. Сама жінка теж має слабке здоров’я, а із доходу — лише одна мінімальна пенсія.

СТ-ешники одразу звернулися до офіційних органів селищної ради і з’ясували, що на обліку обидві особи не перебувають. Із пояснень: на облік і, відповідно, на призначення соціальної допомоги можуть претендувати лише люди похилого віку, які проживають одиноко. У даному випадку, сини обох жінок працездатні за віком, і якщо вони мають слабке здоров’я, то повинне бути офіційне документальне підтвердження. Тож, коло замкнулося, подумали ми у редакції, але таки зателефонували до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Директор Юрій Савицький і його заступник Катерина Дзюба, вислухавши інформацію наших читачок, одразу направили своїх представників для обстеження умов проживання вказаних громадянок. Оперативно спрацювали селищні депутати Юрій Роговой і Олександр Андраш у питанні підготовки актів про соціальний стан землячок. Протягом робочого дня у обох родинах на столах настоювався духмяний чай із лимоном і придавала сили і здоров’я калорійна гречана каша із благодійних продуктових наборів від мережі магазинів АТБ.

Гуртом зробили добру справу. Хай трохи, але ж допомогли. Спасибі уважним і небайдужим нашим читачкам.

Одне не дає авторові спокою: скільки у нашому районі ось таких вразливих і малозабезпечених осіб, які не підходять під параметри одинокості чи малозабезпеченості, визначені державою, але дуже потребують допомоги???

Тетяна БЕЛИМЕНКО


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.