29 июля 2019 Район 167  0 

Ділилися власним досвідом


У середу, 24 липня, до Давидівського старостинського округу із навчальним візитом «Успішні адміністративні перетворення у процесі об’єднання. Досвід громад Запорізької області» прибув Запорізький обласний Ресурсний центр сталого розвитку ПРООН разом  із представниками органів місцевого самоврядування Донецької і Луганської областей, які перебувають у процесі децентралізації. Більше двох десятків працівників ще нереформованих сільських, селищних рад знайомилися із практичним досвідом консолідації громадянського суспільства на окремо взятій території для вирішення нагальних питань місцевого значення. Про співпрацю жителів Давидівки і Вовчанського із міжнародними донорами у рамках Проекту ЄС/ПРООН учасників візиту поінформував регіональний представник міжнародної місії у Запорізькій області Геннадій Устімов.

Результати спільної діяльності жителів обох сіл (через ГО «Ніка») у обох селах демонстрували керівники Якимівської громади, районної ради та місцевої громадської організації. Учасники екскурсії уважно вслухалися у розповіді про втілення ПРООНівських проектів під час ремонтів у дитячому садку і обладнання його геліоконвекторами для підігріву води, капітального ремонту соціального крила сільської амбулаторії (геронтологічного відділення) для вимушених переселенців і одиноких людей. Як відновлювали технічну документацію і встановлювали електрочастотники на водонапірні башті, як встановлювали вуличне освітлення на сонячних панелях і як все це нині експлуатується і підтримується у робочому стані. Окремо Юрій Шило і Олександр Чекір показали приміщення адмінбудівлі сільськогосподарського підприємства, у якому найближчим часом планується відкрити новий цех з переробки фруктів та овочів і виробництва екологічно здорових чіпсів/снеків із врожаїв місцевих садів і приватного сектора. У в.о. селищного голови Максима Забари учасники навчального візиту цікавилися тим, як змінилася структура доходів і бюджет об’єднаної громади, як відбувається адміністрування послуг сільським жителям, яка кількість працівників старостинських округів залишилася на місцях.

Завершилося знайомство із територією виступами запальних і талановитих сільських аматорів художньої самодіяльності Давидівського СБК. Творчі колективи «Зоряні молодиці», «Шарм», «Посмішка», солісти Аліна Федорова та Владислав Гулевський подарували присутнім свої танцювальні та пісенні композиції.

Залишаючи старостинський округ, учасники семінару уточнювали до чи після об’єднання втілювалися представлені проекти. Із занепокоєнням спостерігали за покинутими житловими і торговельними спорудами посеред села, бо на їхніх територіях кількість таких пусток збільшилася за час воєнного конфлікту на сході країни. Якість місцевих доріг оцінили високо у порівнянні із станом доріг у їхніх областях.

Навчальний візит із ознайомлення із практичним досвідом реформування у Запорізькій області відбувся у рамках компоненту «Місцеве самоврядування та реформа децентралізації програми Відновлення та розбудови миру», яка реалізується ПРООН в Україні та структурою ООН з питань гендерної рівності та розширення можливостей жінок (ООН Жінки) в Україні за фінансування Європейського Союзу.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.