12 ноября 2018 Район 1 097  4 

Туберкульоз — у вчителя! Що робити?


До нашої редакції звернулася занепокоєна мати учня Азовської школи із питанням, що робити у ситуації, коли на рівні чуток селом поширюється інформація, що один із педагогів має відкриту форму туберкульозу, а адміністрація школи віднікується і все заперечує?

Перш за все, ми порадили батькам терміново звернутися до лікарні і обстежити дітей! А самі почали проясняти ситуацію. І, о Боже (!), інформація до останнього слова виявилася правдивою. Вчитель, як того вимагають освітні приписи, влітку вирвався із курортної заробітної круговерті, пройшов флюорографічне обстеження перед початком нового навчального року і знову поринув у сезонні підробітки. Згодом із лікарні йому надійшло повідомлення про необхідність ретельно обстежитися. Але ж ще було літо… У вересні, ще не закінчивши весь профогляд, він приступив до роботи у школі. Лікарі продовжили пошуки його уже через адміністрацію закладу. Ось десь на цьому етапі до батьків дійшла інформація про страшне інфекційне захворювання. Вони звернулися до адміністрації школи із запитаннями, але точної (повторної) інформації ще не було, проте пробу Манту учням зробили.

Страшний діагноз у вчителя підтвердився. Зараз він проходить стаціонарне лікування у обласному спеціалізованому медичному закладі. Згідно протоколу лікування туберкульозу, обстеженню і профілактичному лікуванню підлягає все (!) оточення носія збудника відкритої форми туберкульозу. У даному випадку через недбале ставлення до виконання професійних обов’язків хворим вчителем (не проходження повного профілактичного медичного огляду), через безпринципну недбалість адміністрації школи, відсутність наполегливості з боку лікарів, які запідозрили небезпечне для оточуючих захворювання у вчителя, що працює із дітьми, під найбільшою загрозою опинилися колеги вчителя і всі учні навчального закладу!

Туберкульоз ВИЛІКОВНИЙ! І це не просто гучна фраза, це факт, підтверджений сучасними спеціалістами на основі результатів боротьби із туберкульозом у розвинених країнах світу, а також спеціалістами охорони здоров’я ще старої радянської закалки. Наше суспільство у радянську епоху перемогло епідемію туберкульозу.

У нинішніх реаліях ніхто із нас не застрахований від цієї хвороби. Її збудник швидко мутує, пристосовується до медпрепаратів і дуже живучий у відкритому середовищі навіть при низьких температурах. Це всім відомо, але переважна більшість нашого суспільства небезпечно ігнорує безпеку власного здоров’я! Чому? Невже всі так вірять у кінець світу і нехтують здоровим життям!

Та повернімося до ситуації у Азовській школі. Все оточення хворого охоплене профілактичними оглядами і їм рекомендовано пройти флюорографічне обстеження. Дорослим контактникам запропоноване ще й профілактичне медикаментозне лікування. Із дітьми складніше у плані паспорту лікування, але цим займаються кваліфіковані спеціалісти. І є лише одна перепона для 100-відсоткового виконання приписів спеціалістів — добровільність проходження обстежень контактниками (всіма особами, які протягом певного часу контактували, перебували у оточенні із хворим на відкриту форму туберкульозу). Туберкульоз виліковний! Бережіть себе і тих, хто вас оточує!

Тетяна БЕЛИМЕНКО


 1. Аноним:

  Госпожа директор школы! Коли во напишите заяву в сес Запоріжжя?. Там вас дуже чекають там дуже шоковані вашої відповіді,, яку ви сказали, що зробити своімі сіламі

 2. Бабушка:

  Ну и….. А где о директоре школы и остальных виновных в том, что педагог был допущен к работе? Какое наказание понесут и когда? Советую родителям обратиться на правительственную линию за номером телефона 1545. Малеев с директором школы нуждаются в волшебном пенделе. Так организуйте им его)

 3. Не байдужий:

  Чья то жадность и чья то халатность может изменить жизнь в кошмар. Но у меня вопрос, сейчас по занимаются детьми, но коварность этого заболевания в том, что проявиться оно может спустя время. Как быть тогда? Это будет личная проблема родителей.
  Халатность должна быть наказана, ведь это преступная халатность.

 4. Отец:

  Туберкулёз — неизлечимый ! По крайней мере в Украине. Где то 10% счастливчиков вылечиваются и не факт ,что они вылечились до конца жизни. Лекарственно-устойчивый туберкулёз завоёвывает всё больше и больше позиции. Схема и методы лечения безнадёжно устарели, лекарственное обеспечение ниже плинтуса. Проверено горьким опытом. Десять лет безуспешного лечения . Больной на кладбище.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.