6 марта 2018 Район 155  0 

Енергійна жінка — «громадський діяч»


Сьогодні моя розповідь про чудову людину, гарну жінку,  турботливу маму, люблячу дружину, щиру колегу і вчителя із великим серцем, допитливим розумом й невгамовною працьовитістю.

Галина Анатоліївна Карабут 30 років працює вчителем Атманайської ЗОШ, приїхавши у село за державним розподілом після закінчення Запорізького державного університету. Було багато надій і можливостей, бо ще студенткою працювала на півострові Ямал, дипломну роботу виконувала і працювала у Центральному науково-дослідницькому інституті ім.Бардіна, але ще у студентські роки зрозуміла поклик долі — присвяти себе рідному селу.

ЇЇ дитинство і навчання до 6 класу відбувалося тут, у безкраїх степових просторах Атманаю.  Ніщо не зводило її  на життєвому шляху, хоча він, як і у будь-якої жінки, видаввся тернистим, важким та із «змінною хмарністю». Багатьом атманайцям вклала вона у душу частинку свого серця, а найголовніше — любов до Батьківщини, через працю й наполегливість, через повагу до людини й оточуючого середовища, через дослідження і досягнення.  Галина Анатоліївна завжди пропонувала, організовувала і проводила цікаві уроки, позакласні заходи, незабутні подорожі і мандрівки. Кожен захід був пронизаний ниткою людяності і любові до природи.

У 2016 році в селі Атманай вчителі на чолі із Галиною Анатоліївною за підтримки сільського голови Ігоря Сажнєва заснували осередок сільського туризму «Зелена Садиба». Тут діти і дорослі можуть відпочити, отримати навички творчої діяльності, туристи — зупинитися на ночівлю. Підтримали ідею Галини Анатоліївни спочатку однодумці, а потім приєдналися небайдужі односельці . Завдяки всім тим, хто допомагає відродженню села та його популяризації, на туристичній мапі України з’явився новий осередок екологічного сільського відпочинку. У жовтні 2017 року атманайська «Зелена Садиба» отримала  сертифікат  якості  агротуристичних  послуг  міжнародного  зразка та внесена  до міжнародної мережі Cer Tour країн Причорномор’я.

Наша героїня не стоїть осторонь  від людських проблем, завжди допомагає і радить у їх вирішенні, завжди усміхнена і привітна, знайде час вислухати і прийти на допомогу. Наша Галина Анатоліївна має талант згуртовування і примирення. Навколо її ідеї об’єдналися місцеві майстри і майстрині для поширення власних навичок (Керн Л.І., Матвієць П.К., Грицай І.О., Твердохліб І.О., Полторак Д.М., Гаргола С.Г., Овод Є.П.), а вимушена переселенка із Донецька Л.Чернова із задоволенням передає власний досвід вишивання підростаючому поколінню  і влилася в дружну сім’ю атманайців.

Галина Карабут підтримує тісні зв’язки із учасниками АТО — випускниками школи і односельцями, тож стала організатором свята-зустрічі із учасниками бойових дій на сході нашої країни. Своєю непосидючістю зводить мости дружби із волонтерами із Запоріжжя, які допомагають нашій армії, із волонтерами з  Полтави, які бережуть і популяризують секрети петриківського розпису, волонтерами-гончарями із Кропивницького, волонтерами із Херсону, Криму, Франківська…

Галину Карабут односельці обрали представником сільських інтересів у складі Кирилівської селищної ради, нині вона ще й помічник депутата Запорізької обласної ради Г.М.Шевченка. У повсякденному житті односельці звертаються  до Галини Анатоліївни за порадою і допомогою, навіть за такими, як от налагодити  комп’ютер, телефон, телевізор, оформити документи.

На початку року наша землячка стала учасницею обласного конкурсу «Господиня свого краю» у номінації «Громадський діяч» і перемогла.

Наша Галина Анатоліївна достойна мати звання «Господині свого краю». Ми вітаємо її!

У.ГОРОХОВСЬКА


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.