26 декабря 2017 Область 55  0 

Об’єднані територіальні громади готові брати розвиток спорту на себе


У Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся воркшоп «Розвиток спортивної інфраструктури в ОТГ» для представників об’єднаних територіальних громад Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Донецької областей. У заході також взяли участь заступник голови Запорізької облдержадміністрації Едуард Гугнін, експерти компанії GIZ GmbH. Учасники заходу  поділилися своїм досвідом розвитку спортивної галузі та досягненнями, обговорили плани та шляхи  розв’язання  проблем, з якими доводиться стикатися.

— Проведення таких заходів допомагає знайти партнерів, зацікавлених сторін для подальшої співпраці, дізнатися про можливості  залучення коштів на будівництво спортивної інфраструктури. Міністерство молоді і спорту не має змоги профінансувати такі проекти, але може надати кошти на проведення змагань. Потрібно і те, і те. Інфраструктура нічого не варта сама по собі. Вона має бути наповнена людьми і змістом. У Запорізькій області цього року було профінансовано створення 10 футбольних майданчиків, які обиралися із 45 заявок. Причому п’ять  із них — в об’єднаних територіальних громадах. Для їх облаштування використовувалися кошти Федерації футболу України (50 %), обласної субвенції за цільовою програмою розвитку фізичної культури та спорту (20 % – по 300 тис. на об’єкт) і кошти громад (30 %). Таке співфінансування – це фактор співвідповідальності, бо люди розуміють, що це їхні кошти, які  слід витрачати на найнеобхідніше, — наголосив Едуард Гугнін.

Вимоги до проектів, які  подаються на фінансування за кошти Державного фонду регіонального розвитку, їх відповідність Стратегії розвитку і цільовим програмам слухачам пояснила начальник управління економіки та будівництва Департаменту економічного розвитку і торгівлі  ОДА Людмила Грабчилєва.

Було відзначено позитивні зрушення, зокрема те, що бюджет на розвиток спорту в Запорізькій області значно збільшується. Якщо ще два роки тому спорт фінансувався за залишковим принципом, то вже другий рік  кошти передбачені не тільки на зарплатню, а й на участь спортсменів у змаганнях, стипендії, будівництво інфраструктури. На сьогодні визначено 12 пріоритетних видів спорту, де вже є певні досягнення, тож фінансування планують спрямовувати саме на них.

Проте функції підтримки дитячих спортивних шкіл залишаються за ОТГ. У заявку з цим заступник начальника Управління молоді, фізкультури та спорту  облдержадміністрації Владислав Ковпак звернув увагу представників громад на необхідності підтримувати ДЮСШ, включати до своїх статутів розвиток спорту, приймати відповідні цільові програми, на які можна залучати кошти.

— Протягом року в області не закрився жоден спортивний об’єкт. На сьогодні працює 65 ДЮСШ — 14 шкіл олімпійського резерву, 35 мають власну тренувальну базу. Проте 90 % із них не мають сучасного спортивного інвентарю. Є ще одна досить важлива проблема – нестача кадрів. 84% тренерів уже передпенсійного віку. Це загроза для спорту, – зазначив  посадовець.

Вихід із цієї ситуації передбачений Концепцією розвитку спортивної інфраструктури в ОТГ Запорізької області, розробленою Запорізьким ЦРМС. Наступним кроком  стане реалізація спільного з проектом «Відкриті уроки футболу» проекту з відкриття футбольних секцій в ОТГ Запорізької області. Планується підготувати тренерів для футбольних команд, які в подальшому будуть працевлаштовані в громадах. На сьогодні заявки на участь подали вже 17 ОТГ Запорізької області.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.