2 октября 2017 Район 124  0 

Чорноземненці визначилися


Жителі Чорноземненської сільської ради відгукнулися на запрошення голови райдержадміністрації Олександра Правосуда і гуртом обговорили нагальні питання території. Традиційно керівник району коротко поінформував присутніх про стан соціально-економічного розвитку Якимівщини за останні два роки. За його словами, на кінець 2015 року консолідований районний бюджет вперше був перевиконаний на 5 мільйонів гривень. У 2016-ий входили із одинадцятьма мільйонами гривень, що і дало можливість,  використовуючи принцип співфінансування із бюджетів різних рівнів, проводити капітальні ремонти закладів соціальної сфери по всьому району. Вперше за багато років почалися реконструкції шкіл, дитячих садків, медичних закладів на селі, місцевих будинків культури. Освітлення десятків кілометрів вулиць і відкриття дитячих ігрових майданчиків уже стали прикметною ознакою сьогодення для Якимівщини. Сільський голова Андрій Ягнич повідомив, що напередодні зустрічі дітвора із села Шевченка «обкатувала» перші гойдалки і гірки, частину із яких презентував громаді народний депутат Сергій Валентиров, а частину сільська рада закуповує за кошти від реалізації напівзруйнованої аварійної споруди. А вже ввечері ті ж шевченківці раділи запуску вуличного освітлення по всьому селу.

Петрівці на зустрічі розповіли про проведення перепрофілювання приміщення колишньої школи у місцевий центр дозвілля. На реконструкцію приміщення із районного бюджету направлено субвенції 120 тисяч  гривень, і сільська рада направила уже майже 200 тисяч гривень на котел і систему опалення та поточні придбання, а тамтешні працівники власними силами проводять ремонтні роботи. У центральній садибі ради на початку осені коштом сільського бюджету проведено ямковий ремонт доріг. Влітку провели ремонт водонапірних башт по селах. Про повну заміну вікон у школі і ремонт санвузла, який нині перебуває у стані завершення, повідомила присутнім директор школи, депутат районної ради Людмила Куркуріна. Вона першою висловила клопотання про необхідність придбання для школи музичного обладнання. Депутат районної ради Марина Перепелка підняла питання облаштування у місцевій школі харчоблоку. Гуртовим став запит жительок Чорноземного про необхідність відновлення освітлення на трьох вулицях села.

Підбиваючи підсумки зустрічі Олександр Правосуд наголосив, що дві із трьох заявок потребують підготовки проектно-кошторисної документації, і з цього треба починати уже зараз, а стосовно апаратури треба оформити клопотання через районний відділ освіти, молоді та спорту.

Під час зустрічі у Чорноземному учасники мобільного офісу соціальних служб району поінформували присутніх про стан ринку праці території (Олександр Маругін), про пенсії мешканців і очікувану реформу цієї галузі (Лариса Матяжова), а також проаналізували стан соціального забезпечення жителів сільради (Галина Корольова).

Традиційно після спільної зустрічі Олександр Правосуд відповів і проконсультував усіх бажаючих у індивідуальному порядку. Окремо оглянув хід реконструкції шкільного санвузла і занотував зауваження до виконавців робіт.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.